Genç erkekler Basketbol ligi sonuçlandı." />

Genç Erkekler Basketbol liginde iz bırakanlar

Genç erkekler Basketbol ligi sonuçlandı.

Basketbol 30.03.2013, 14:56
Genç Erkekler Basketbol liginde iz bırakanlar

Genç erkekler Basketbol ligi sonuçlandı. Ormanspor final maçında Özel Işıkkolejispor’u yenerek kupayı aldı. Lig biterken arkasında tatlı hatıralar bıraktı. İşte akılda kalanlardan Suat Beyenal’ın objektifine takılan bir demet görüntü.

1-    Sakaryagençlikspor takımı antrenörü Basri Erdoğan lig devam ederken talihsiz bir kaza sonucu kolunu kırdı. Genç ve tecrübeli hoca takımını maçlarda yalnız bırakmadı ve alçılı kolu ile kenar yönetiminde yer aldı.

2-    Basketbol organizasyonlarında en çok yorulanların başında İl Temsilcisi Alpay Alev ve hakem atama sorumlusu Mehmet Memiş Güzeldal ile C katagori Hakem Ali Köseoğlu geliyor. Bizden duyurması Basketbol camiasına yakında çok cici bir gelin geliyor. Köseoğlu soyadını alacak gelinimize şimdiden saadetler diliyoruz.

3-    Salon büfecisi Gürkan bey maçlar boyunca tablet’ini elden düşürmedi. Çektiği videoları internette yayınlayarak Basketbola katkı yaptı.

4-    Ormansporlu Ozan Lig’in talihsiz oyuncusu oldu. İlk maçlar oynanırken Genç oyuncunun omuzu çıktı ve sezonu erken kapadı. Geçmiş olsun Ozan.

5-    Salon sporlarına Sağlıkçı atanmıyor. Sakatlanan Sporcuların tedaviside Salon çalışanlarına kalıyor. Onlarda ellerinden geldiği kadar Sporculara yardımcı oluyorlar.

6-    Basketbolda göze en hoş görünen Pozisyon topa yapılan Blok. İşte mükemmel iki Blok fotoğrafı.

7-    Basketbolcuların aileleri maçları hiç kaçırmadı. Çocuklarının oyunlarını görmek ve desteklemek için tribünlerde erkenden yerlerini aldılar.

8-    Bir ilginç pozisyon da Oğuzhan ve Ayberk’ten. Oğuzhan Ayberk’i öyle bir yakaladıki herkes şaşırdı.tabiiki Hakemlerde anında faul’ü çaldılar.

9-    Ormanspor antrenörü Üzeyir Surmaz hakemlere itiraz ederken pozisyonu tarif edince ilginç görüntü oluşturdu.Üzeyir hoca hakemlere derdini anlatamayınca Hakem atama sorumlusu M.Memiş Güzeldal’da şansını denedi ancak gene derdini dinletemedi.

10-  Ormanspor Şampiyon olunca Kulüp Başkanı ,Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz salon ortasında sporculara pirim Şampiyonluk pirimi vereceğini söyledi primin 50 tl si peşin. Gerisi veresiye, ancak  tamamının ne kadar olacağını bir türlü söylemedi.

11-  Final maçının en büyük süprizi elektriklerin 15 dakika kesilmesi oldu. Gerçi spor salonu Jeneratörü devreye girtdi ancak lambaların soğuyup tekrar yanması zaman alınca ortaya bu manzara çıktı.

12-  Ayberk sakatlanınca hastaneye gönderildi. Ayberk’i sedyede  hakem Atama sorumlusu  Memiş güzeldal,Salon Amiri Murat Acar, Yöneticisi Eser Balaban ve Ormanspor antrenörü Tayfun Cantekin taşıdılar.

13- Şampiyon Ormansporun kurmayları Orkun Işık,Üzeyir Surmaz,Tayfun Cantekin ve Faruk Güdül kupa töreni sonrası beraberliklerini Suat Beyenal'ın objektifi ile ölümsüzleştirdiler.

14-  Basketbolda sık sık meydana gelen ilginç pozisyonlar göze takılıyor. İşte havadan inmeye başlayan bir top’u karşılamak isteyemn oyuncuların gayreti.

Yorumlar (0)