banner212

banner211

Genç Erkekler Basketbol'da Şampiyon SBK

Genç Erkekler Basketbol Ligi önceki gece yapılan Final maçı ile sonuçlandı.

Basketbol 28.03.2012, 11:11
Genç Erkekler Basketbol'da  Şampiyon SBK
banner218
Genç Erkekler Basketbol Ligi önceki gece yapılan Final maçı ile sonuçlandı. Final maçında Sakarya Basketbol Kulübüspor (A) takımı Özel Işık Kolejispor takımını 71 - 58 yenerek değişmez şampiyon olduğunu kanıtladı. SBK (A) 4-8 Nisan 2011 tarihlerinde Balıkesir İl'inde yapılacak grup maçlarına katılacak.

Final maçı yakıştı

SBK (A) ile Özel Işık Kolejispor takımları final maçında kendilerine yakışan bir oyun sergilediler ve Lütfü Yaman Spor salonunun tek taraflı türübününü dolduran izleyicilerden tam not aldılar.

Salonlar yadırgandı

Basketbol Ligi Finali tamamen dolan tek taraflı Türübünlü Lütfü Yaman spor salonunda oynanırken,sadece19 kişinin izlediği Voleybol Liginin büyük salon olan Atatürk Spor salonunda oynatılması Basketbol sporseverler tarafından yadırgandı. " İzleyiciler Basketbol finali Büyük salonda oynanmalıydı " dediler.

Ödül Töreni

Genç Erkekler Basketbol liginde ilk üç sıralama şöyle oluştu. Şampiyon Sakarya Basketbol Kulübüspor (SBK), 2- Özel Işık Kolejispor, 3- SAÜ Vakfı Kolejspor.

Ödül töreninde Şampiyon takıma Kupasını Basketbol Federasyonu Sakarya Basketbol İl Temsilcisi Alpay Alev, 2nci takıma  Özel Işık Kolejispor yöneticisi Eser Balaban, Üçüncü takıma GSİM Spor Şubesi eski Müdürü ve Basketbol yöneticisi Süheyl Erenverdi.

Özel ve Onur  Ödülleri verildi

Ödül töreninde Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü eski spor şube müdürü ve Basketbol yöneticisi Süheyl Eren'e Basketbola hizmetleri nedeni ile Onur ödülü verildi. SBK Takımından Fatih En iyi Guard, Özel Işık Kolejispor  takımından Oğulcan en iyi Pivot ve SAÜ Vakfı Kolejspor takımından Berke Kurtuluş en iyi Forvet olarak ödül aldılar.

HABER: SUAT BEYENAL

SBK (A) : 71 – IŞIK : 58

Salon. Lütfü Yaman

Hakemler : Fatih Güler – Ali Köseoğlu

SAK (A): Gürhan, Fatih, M.Akif, Yağızer, Mustafa, Ali, Buğra, Yusuf

Antrenör: Faruk Güdül – Orkun Işık

Özel Işık Kolejispor : HüseyinYasin, Burkan, Arda, Ogün, Celal, Enes, Ayberk, Polat, Oğuzcan, Hüseyin, Mithatcan, Ali

Antrenör: Serdar Kanlıoğlu

İlk Devre . 36-33

[gallery link="file" orderby="title"]

banner220
Yorumlar (0)