banner212

banner211

Gençlik Merkezi Basketbol takımı 3.Lig’te

Sakarya’dan  Gençlik Merkezi Erkek Basketbol takımınında katılacağı ,Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi kura çekimi ve lig kurulu toplantısı  Ankara’da yapıldı.

Basketbol 18.09.2012, 16:45
Gençlik Merkezi Basketbol takımı 3.Lig’te
banner218

Sakarya’dan  Gençlik Merkezi Erkek Basketbol takımınında katılacağı ,Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi kura çekimi ve lig kurulu toplantısı  Ankara’da yapıldı.

 

Sakarya çok memnun

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu “Bölgesel lig hedefimiz vardı. Sakarya Basketbol’unun en büyük eksikliği ve derdini giderdik “ dedi. Gençlik merkezi Gençlikspor Kulübü Başkanı , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü Şube Müdürü Selim Şahin ve Basketbol Federasyonu Sakarya Basketbol İl temsilcisi Alpay Alev Bölgesel Lige girmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.


Kulüplere bilgi verildi


EBBL’de 2012-2013 sezonunun fikstürü  Ankara Spor Salonu’nda yapılan kura çekimi sonrasında belirlendi. Bu sezon 12 grup halinde, 83 takımın katılımı ile düzenlenecek ve 3 Kasım tarihinde başlayacak ligde ilk grupta oynanacak maçların ardından 12 grupta ilk 3 sırayı alacak 36 takım Tb3L’de mücadelesine devam edecek.


Hazırlanan sunum üzerinden kulüplere bilgiler veren ve 2012-2013 sezonun statüsü hakkında konuşan Ligler Direktörü Ahmet Araşan ise “Uzun zamandır bu ligde mücadele eden kulüpler var, yeni katılanlar var. Herkese başarılar diliyoruz. Gerçekten zor bir lig, kıyasıya bir mücadele var Biz Bölgesel Lig’e çok önem veriyoruz. Amaç genç oyuncuların yetişmesi. Burada size de önemli görevler düşüyor” dedi.


3 Kasım’da başlayacak, 12 grupta ve çift devreli lig usulüyle oynanacak ilk grup maçlarının ardından gruplarında ilk 3 sırayı alacak 36 takım 6’şarlı 6 grupta Tb3L’deki mücadelelerine başlayacaklar. Yapılacak kura çekimi ile belirlenen gruplarda çift devreli lig usulüne göre oynanacak maçların ardından gruplarında ilk 4 sıraya alacak olan 24 takım play-off oynamaya hak kazanacak. Play-off’ta oynanacak iki turun ardından ise rakiplerini eleyen 6 takım final grubunda tek devreli lig usulü ile karşı karşıya gelecekler. Burada oynanacak 5 maç sonrasında ise TB2L’ye yükselecek takımlar belli olacak.

9. Grup

Sakarya Gençlik Merkezi

İzmit Basketbol İhtisas

Karamürsel Gençlik

Tenis Eskrim Dağcılık

Fmv Işık Sk

Beykoz İmam Hatip Lisesi Spor Kulübü

Büyükçekmece Basketbol

 

HABER:Suat Beyenal

Yorumlar (0)