Halis Yılmaz U14 Ligi başladı

Basketbol 27.10.2021, 10:12 UTKU KAYNAR
Halis Yılmaz U14 Ligi başladı

U14 Erkekler Basketbol Ligi’nde yeni sezon önceki akşam Atatürk Spor Salonu’nda oynanan iki maçla başladı. 3 Temmuz 2020’de Hendek’de meydana gelen Hava Fişek Fabrikası patlamasında hayatını kaybeden Masa hakemi merhum Halis Yılmaz’a ithaf edilen ligin ilk maçlarında Asaş ve Sakarya Gelişim sevinen taraf oldular
1,5  YIL SONRA
Koronavirüs nedeni ile 1.5 yıl aradan sonda basketbolda  resmi maç heyecanı start aldı. Atatürk Spor Salonu’nda Masa hakemi merhum Halis Yılmaz’a anısına ismi verilen U14 Erkekler Basketbol Ligi şöleni start aldı. İki maçla start alan akşamda oynanan müsabakalarda Sakarya Gelişim, Büyükşehir Belediye U14 Takımını, 63-29 ile mağlup etmeyi başardı. Akşamın ikinci maçında ASAŞ, Adabask engelini 68-37 ile geçerek lige galibiyetle başlamanın mutluluğunu yaşadı. 
HEECAN DEVAM EDECEK
Basketbol İl Temsilcisi Mehmet Memiş Güzeldal, uzun bir aradan sonra basketbol heyecanının yeniden start aldığını söyledi. İl Temsilcisi Güzeldal, “Ligimize Besmele ile başladık. Ligi özlemişiz. Kazasız belasız ve koronavirüssüz bir lig olması dileği ile U14 takımlarımız pota altına geldi. U16 ve U18 Liglerimizi de ara vermeden başlatacağız. Bu sezon alt yapı liglerini Hendek İlçesindeki patlamada hayatı kaybeden masa hakemimiz merhum Halis Yılmaz’a ithaf ettik, Allah rahmet eylesin ailesine ve yakınlarına bir kez daha sabırlar diliyorum” dedi.
 

Yorumlar (0)