Dokuz Takımın katılımı ile 10 Ocak günü başlayan Küçük Erkekler Basketbol Lig’i önceki gün oynanan maçlar ile tamamlandı, 4 lü Play-Off grubunda 3 galibiyet alan Sakarya Yıldızlar Basketbolspor Kulübü (A) takımı şampiyon oldu." />

Küçük Erkekler de Şampiyon Sakarya Yıldızlar

Dokuz Takımın katılımı ile 10 Ocak günü başlayan Küçük Erkekler Basketbol Lig’i önceki gün oynanan maçlar ile tamamlandı, 4 lü Play-Off grubunda 3 galibiyet alan Sakarya Yıldızlar Basketbolspor Kulübü (A) takımı şampiyon oldu.

Basketbol 19.03.2013, 15:11
Küçük Erkekler de Şampiyon Sakarya Yıldızlar

Dokuz Takımın katılımı ile 10 Ocak günü başlayan Küçük Erkekler Basketbol Lig’i önceki gün oynanan maçlar ile tamamlandı, 4 lü Play-Off grubunda 3 galibiyet alan Sakarya Yıldızlar Basketbolspor Kulübü (A) takımı şampiyon oldu. S.Yıldızlar (B) takımı’da dördüncülük kazanınca Kulüp olarak ayni ligte 2 Kupa birden kazanmanın mutluluğunu yaşadılar.

 

BİZİMSAKARYA geçen hafta Perşembe günü oynanan maçlardan sonra yaptığı haberde Lig’teki sıralamayı tam olarak tahmin etti, sıralama ayni şekilde oldu.

 

Küçük Erkekler Basketbol Lig’inde ikinciliği Fatih Ortaokuluspor kazanırken Özel Işık Kolejispor üçüncü,Sakarya Yıldızlar basketbolspor (B) takımı dördüncü oldu.

 

Dört takımın mücadele ettiği Play-Off grubunda maçlar tek devreli lig usulüne göre yapıldığı için S.Yıldızlar Basketbolspor (A) takımı son maçına 2 maçını kazanan ve şampiyonluğu garantilemiş takım olarak çıktı.

S.Yıldızlar (A) son maçını Ö.Işık Kolejispor ile oynadı ve 71- 39 kazandı. Diğer Maçta Fatih Ortaokuluspor , S.YıldızlarBasketbolspor’u (B) 69-35 yendi.

 

Takımlar Kupalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu, S.Yıldızlar Kulübü Başkanı Ayhan Önenoğlu, Basketbol Federasyonu Sakarya Basketbol İl temsilcisi Alpay Alev ve Basketbol Hakem eğitmeni Çağrı Muti’nin elinden aldılar.

 

Törende S.Yıldızlar takımından Ferudun’un babaennesi Ayten Cömert özel davet ile sahaya inerek takıma başarı belgelerini verdi. Basketbolcular kazandıkları Şampiyonluk Kupasını Ayten teyzelerine armağan ettiler. Son derece duygusal anların yaşandığı görüntüler büyük alkış aldı.

 

Müsabakalar sonunda Şampiyon olan takım 27-31 Mart’ta Düzce ‘de yapılacak Bölge Birinciliğinde ilimizi temsil edecek.

 

Suat Beyenal

Yorumlar (0)