banner212

banner211

Paranın kaynağı belli oldu

Sakarya Büyükşehir Basketbol’da takıma yapılan ödemelerin Akgün Altuğ önderliğindeki yeni yönetim oluşumu tarafından yapıldığına dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Basketbol 17.01.2019, 21:50 17.01.2019, 22:12 UTKU KAYNAR
Paranın kaynağı belli oldu
banner218

Sakarya Büyükşehir Basketbol’da takıma yapılan ödemelerin Akgün Altuğ önderliğindeki yeni yönetim oluşumu tarafından yapıldığına dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Büyükşehir Basketbol’da yaşanan büyük ekonomik krize Türkiye Basketbol Federasyonu el koydu.

FEDERASYONA ŞİKAYET ETTİLER

Uzun süredir destek bulamadığı için oyuncu ödemelerinde sıkıntı çeken Sakarya Büyükşehir Basketbol’da krizi Federasyon çözdü. Ödemelerini alamayan sporcuların federasyona başvurmasının ardından dağılma noktasına gelen yeşil siyahlılar dün bütün sporculara ödeme yapılmasının arkasındaki gerçek ortaya çıktı.

PARAYI FEDERASYON VERDİ

Türkiye Basketbol Federasyonu yaşanan kriz üzerine devreye girerek Sakarya Büyükşehir Basketbol kulüp menajeri Orçun Göllü ile temasa geçti. Göllü görüşen TBF yetkilileri tamamı oyuncu borçlarına harcanmak kaydı ile 800 Bin TL ödeme yapılacağının bilgisini verdi.

Federasyondan yıllık gelirden hak ediş olan 800 Bin TL Sakarya Büyükşehir Basketbol Kulübüne gönderilmesinin ardından basketbolculara ödeme yapılarak banka dekontları federasyona bildirildi.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından menajer Orçun Göllü’nün istifa ederek kulüpten ayrıldığı öğrenildi.

banner220
Yorumlar (3)
Basket Sever 4 yıl önce
Valla helal olsun, en ince detayına kadar güzel habercilik. Araştırmacı gazetecilik budur işte. Medyabar'ın basın gücü ile Akgün Altuğ'un reklamını yapma çabası yetmedi. Ne gerek vardı tüm bunlara. İlla kurtarıcı kahraman yaratacaklar bir lira harcamadan. Birde bu işe federasyonu ikna eden adamı yazsaydınızda tam olsaydı. Pazarda takımı satmayan koca adama kocaman teşekkürler.
Yalan 4 yıl önce
Ocak ayının 13 ünden önce neden kimse para bulamamış.bunuda yazsaydınız daha güzel habercilik olurmuş.
Tümen beyi 4 yıl önce
Spor haberlerini spor basını yapsın. İşin içine magazin girince olay farklı boyutlara gidiyor. Gerci akgün beyin para vereceğine kimse inanmaz ama doğruyu taraftar bilmeli. Orçun bey için üzüldüm.