banner212

banner211

Sakarya Yükseliş’te ilk hedef kupa

Kadınlar Basketbol 1.Ligi’nde ilimizi temsil edecek olan Sakarya Yükselişspor yeni sezon hazırlıklarına Sakarya Spor Salonu’nda devam ediyor.

Basketbol 14.09.2019, 13:19 14.09.2019, 13:21 UTKU KAYNAR
Sakarya Yükseliş’te ilk hedef kupa
banner218

Kadınlar Basketbol 1.Ligi’nde ilimizi temsil edecek olan Sakarya Yükselişspor yeni sezon hazırlıklarına Sakarya Spor Salonu’nda devam ediyor. Esmeral Tunçluer’in öğrencilerinde ilk hedef Federasyon Kupasını başarıyla tamamlamak! 

SEZON HAZIRLIĞI
Kadınlar Basketbol 1.Ligi’nde bu sezon Sakarya’yı temsil edecek olan Sakarya Yükselişspor’da hazırlıklar devam ediyor. Antrenör Esmeral Tunçluer komutasında parkeye inen Sakarya Yükselişspor, 22 Eylül’de Fethiye’de düzenlenecek olan Federasyon Kupası’nda boy gösterecek. Sakarya Spor Salonu’nda sezona yüksek tempoda hazırlanan basketbolcular bugün hazırlık maçında Emlak Konutspor ile karşı karşıya gelecek. 
ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORLAR 
Sakarya Yükselişspor Antrenörü Esmeral Tunçluer başarılı bir sezon geçirmek istediklerini söyledi. Tecrübeli antrenör Esmeral Tunçluer, “Bu sene Sakarya Yükselişspor kulübü olarak 1.Lige katılacağız. Üç hafta önce sezon hazırlıklarına başladık yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Oyuncularım büyük bir özveriyle çalışmalarına devam ediyorlar” şeklinde konuştu.  
İLK HEDEF KUPA
İlk hedefin Türkiye Kupası maçları olduğunun altını çizen Esmeral Tunçluer, “Öncelikle hedefimiz Sakarya’yı en iyi şekilde temsil etmek olacak. 22 Eylül’de Federasyon Kupasına katılacağız. Zorlu bir gruptayız. Ancak birinci çıkmak en büyük isteğimiz. Akabinde 7 Ekim’de ligimiz başlayacak. İyi bir takım oluşturduk, iyi bir ekibiz Sakarya’yı basketbol severler ile güzel bir şekilde buluşturmak istiyoruz. Basketbolu seven bir şehir olması bizi çok heyecanlandırıyor. Taraftarımız bizim için itici güç olacak. Sakaryalı basketbol severleri tüm maçlarımıza bekliyoruz” dedi. 
 
‘Kupada gruptan çıkacağız’

İlimizin başarılı basketbolcularından takım kaptanı Ayşe Dilek Akıncı “Bu şehre geldiğim için çok mutluyum. 3 hafta önce yeni sezon hazırlıklarımıza başladık. Önümüzde kupa maçları var. İnşallah gruptan çıkacağız. İyi bir takım kuruldu. Birbiriyle oynamış arkadaşlarımız var. Herkes birbirini tanıyor. Her şey şimdilik yolunda gidiyor” dedi. 


‘İyi bir takımız’

Sakarya Yükselişspor’un başarılı sporcusu Tuğçe Kanat yeni sezon için oldukça iddialı konuştu. Tuğçe Kanat, “Bu sene Sakarya’yı basketbolda temsil etmenin heyecanını yaşıyoruz. İyi bir takım oluşturuldu. Takımımızda çok güzel bir hava var. Sezon hazırlıklarımız çok iyi gidiyor. Önce Türkiye Kupası’nda ardından ligde başarılı sonuçlara imza atacağız. Takım olarak buna inancımız tam” dedi. 
 

Sakarya Yenihaber

banner220
Yorumlar (0)