THY Euroleague'de TOP 16 heyecanı başlıyor." />

banner212

banner211

THY Euroleague'de Türk Derbisi


THY Euroleague'de TOP 16 heyecanı başlıyor.

Basketbol 17.01.2012, 13:54
THY Euroleague'de Türk Derbisi
banner218


THY Euroleague'de TOP 16 heyecanı başlıyor. Bizi heyecanlandıran tarafı Final Four'un Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanacak olması. G.Saray Medical Park ve Anadolu Efes'in çeyrek final için aynı grupta bulunmalrı ve grubun ilk maçında karşı karşıya gelecek olmaları da işin farklı bir boyutu.


Kritik olduğu gibi, bir o kadar da zevkli geçeceğine inandığımız bu dev karşılaşma öncesinde her iki takımın yıldızlarını Sinan Erdem'de bir araya getirdik. Formalarını giyip, salona geldiklerinde hırslı ve heyecanlıydı basketbolcular. Kerem Tunçeri ve Ender Arslan'ın kupanın birer kulpundan çekip almak için uğraş vermesi aklımızdaki fotoğrafın da canlanmasına sebep oldu.


RENKLİ BİR GECE OLACAK


Türk Basketbolu'nun büyük yıldızlarından Ufuk Sarıca tecrübelerini artık Anadolu Efes için harcıyor. Ersan'ın NBA'e döndüğü dönemde yaşanan sakatlıklar sebebiyle uzun oyuncu problemine düştüklerini ifade eden Ufuk Sarıca, "Bu zorlu dönemi çabuk atlattık. Ligde ve Avrupa'da iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Final Four'un İstanbul'da oynanacak olması sebebiyle sezon başından beri bu dörtlü finale aday gösteriliyoruz. Ancak, bu hiç de kolay değil. Adım adım ilerlemek zorundayız. Top 16'da maçlarımızı ilk iki içinde bitirmek, sonrasında çeyrek finaldeki rakibi beklemek zorundayız. G.Saray maçı bizim için çıkış bileti değil, ama galibiyetle başlamak oyuncularıma büyük moral olacaktır. Perşembe günü renkli ve sıcak bir gece yaşayacağız. 40 dakikanın sonunda vereceğimiz en büyük mesaj fair play olmalı" şeklinde konuştu.


TARİHİ SEZON: TOP 16'DA 3 TÜRK


Tarihinde ilk defa Euroleague'de mücadele eden ve TOP 16'ya kalma başarısı gösteren G.Saray Medical Park'ın başarısında Oktay Mahmuti'nin payı büyük. Top 16'da ilk defa üç Türk takımının mücadele ettiğini vurgulayan Mahmuti, "Bunların hepsi basketbolumuz adına iyi gelişmeler. Final Four'un İstanbul'da düzenlenecek olması da heyecanı arttırıyor. TOP 16'da oynayacağımız maçlarda sadece galibiyet değil, atılacak her basketin önemi var. Perşembe günü Anadolu Efes ile oynayacağımız maçın önemi büyük. Sezona başlarken ilk amacımız takım ruhunu yakalamaktı. Oyuncularım artık bunun bilincinde. Taraftarımızın desteği ise bizim için her şeyden önemli. Sahadaki 6. adam olarak bize sürekli güç veriyorlar. TOP 16'da oynayacağımız maçlarda yine onların desteğiyle başarılı olacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.


O KUPA İSTANBUL'DA KALACAK


Anadolu Efes ve G.Saray M.Park takımının oyuncuları bu sene İstanbul'da oynanacak olan Final Four'a el ele çıkmak için söz verdi. Yıldız oyuncular, "Diğer grupta yer alan F.Bahçe'yle birlikte 3 Türk takımı Final Four mücadelesi veriyor. Kupa bu sene İstanbul'da kalacak" diye konuştu. Ligde oynanan maçlarda rakip taraftara bilet verilmezken, Sinan Erdem'de oynanacak olan "Türk derbisi" için G.Saraylı taraftarlara bin kişilik yer ayrıldı. Avrupa kupalarının gediklisi Anadolu Efes, bu sene THY Avrupa Ligi'nde TOP 16'da 10. defa mücadele edecek. G.Saray M.Park ise Avrupa Ligi'nde bu sezon ilk defa yer alıyor.


KEREM TUNÇERİ: Tecrübemiz farkımız olacak


"G.Saray ile oynayacağımız maçlar büyük çekişmeye sahne olacak. Her ne kadar iki Türk takımının maçı da olsa, Avrupa arenasında daha farklı bir anlam kazanacak. Tecrübemiz ve kadro derinliğimizle kazanan taraf olmak istiyoruz. Bizler aldığımız başarılarla Türk halkına basketbolu sevdirmek için uğraş veriyoruz. Efes-G.Saray maçlarının sporseverlerin ilgisini yeniden salonlara çekeceğini düşünüyorum."


ENDER ARSLAN: Gücümüz bu formadan


Avrupa macerasına başladığımızda kimse buraya kadar gelebileceğimizi tahmin etmiyordu. Gücümüzü formamızdan alıyoruz. Taraftarımızın her daim arkamızda olduğunu bilmek de itici güç oluyor. Efes'te yıllarca forma giymiş biri olarak, bizi çok güçlü bir rakibin beklediğini söyleyebilirim. Özellikle son bir haftadır dış dünya ile bağlantımızı kestik. Hazırlıklarımızı tamamladık, artık maç saatini bekliyoruz."


SİNAN GÜLER: Bütün Avrupa bizi izleyecek


"artık Avrupa'da Türk derbisini bekliyoruz. Her iki takımın da hedefi İstanbul'da Final Four. Sinan Erdem Salonu'nun tıka basa dolacağından eminim. Bizler perşembe günü hem keyifli bir maç izletip, hem de fair play ruhunu ortaya çıkarmalıyız. Sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da da ilgi Efes-G.Saray maçında olacak. Oyuncular olarak hazırız ve umarım kazanan taraf oluruz."


GÖKSENİN KÖKSAL: Ünümüz ülke sınırlarını aştı


"FAZLA söze gerek yok, biz hazırız. G.Saray camiasının bizden neler beklediğini biliyoruz. Taraftar gücümüz Türkiye sınırlarını aşmış durumda. Onların bu sezon verdikleri büyük destek bizi Avrupa'da TOP 16'ya taşıdı. Daha fazlasını yapacak gücümüz de var."
Kaynak: Türkiye

banner220
Yorumlar (0)