banner212

banner211

TONEY DOUGLAS SAKARYA'DA

Büyükşehir Belediyespor geçen sezon Anadolu Efes’te oynayan Amerikalı guard Toney Douglas’ı kadrosuna kattı

Basketbol 06.08.2018, 16:09 06.08.2018, 18:01 UTKU KAYNAR
TONEY DOUGLAS SAKARYA'DA

Büyükşehir Basketbol Takımı yöneticileri basın ile bir araya gelerek yeni transfer Toney Douglas’ı duyurdu. Kulüp Başkanı Adil Köseoğlu, “Bu transferde Türkiye’den ve Avrupa’dan birçok takımla mücadele ettik. Zor bir süreç oldu. Bundan sonra transfer çalışmalarını devam ettireceğiz. 1 veya 2 oyuncuyu daha kadromuza daha katmak istiyoruz” dedi.

Adatıp sponsorluğunda Tahincioğlu Basketbol Süper Lig’inde mücadele edecek olan Adatıp Sakarya Büyükşehir Basketbol Takımı yönetimi yeni transferi açıklamak için basın ile bir araya geldi. Sen Otel’de düzenlenen basın toplantısında Büyükşehir Basketbol Takımı Onursal Başkanı Akgün Altuğ, Başkan Adil Köseoğlu, Genel Sekreter Cavit Akova, Basın Sözcüsü Hayrettin Sezer, Sakaryaspor Başkanı Cevat Ekşi ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Toplantıda yeni transfer Toney Douglas kamuoyuna açıklandı.

İMZA TÖRENİ 15 EYLÜL'DE

Toplantının açılış konuşmalarını gerçekleştiren Onursal Başkan Akgün Altuğ, “Söz konusu Sakarya ve Sakaryaspor olduğu zaman her şey bir tarafa bırakılır. Bizim Sakaryalılığımız ve Sakaryasporlu oluşumuz tartışılamaz. Bu anlamda Adatıp Sakarya Büyükşehir Basketbol’u da Sakaryaspor olarak görüyoruz. Yine iddialı bir şekilde yeni sezonda yarışmak istiyoruz. Transfer çalışmalarımız devam ediyor. 15 Eylül Çarşamba günü Kentpark’ta bir imza günü gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

SAKARYA'YA HAYIRLI OLSUN

Transferler hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Adil Köseoğlu, “Şu ana kadar 6 yerli ve 3 yabancı oyuncu ile anlaştık. Bugün sizlerle daha önceden transfer edileceğini duyurduğumuz önemli bir transferi paylaşacağız. Açıklayacağım bu transferin her aşamasını büyük bir titizlikle takip edilmiş, ortaya çıkan engeller yönetim tarafından bertaraf edilmiştir. Onursal Başkanımız Akgün Altuğ ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza transferin gerçekleşmesinde olağanüstü bir çaba göstermişlerdir. Zira bu transferde Türkiye’den ve Avrupa’dan birçok takımla mücadele ettik. Zor bir süreç oldu. Bundan sonra transfer çalışmalarını devam ettireceğiz. 1 veya 2 oyuncu kadromuza daha katmak istiyoruz. Toney Douglas transferinin Sakarya’mıza hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

TARAFTARA SELAM GÖNDERDİ

Sosyal medya hesabından taraftara seslenen yeni transfer Toney Douglas, “Önümüzdeki sezon oraya geleceğim için çok heyecanlıyım. Umarım bu yıl başarılı olmak için önemli işler çıkarırız. Tüm Sakarya taraftarına selamlar” dedi.

Toney Douglas kimdir?

"1986 doğumlu oyuncu 1,88 metre boyunda ve guard pozisyonunda görev yapıyor.Douglas, NCAA’de 2005 yılında Southeastern Konferansı’nda üniversite birinci sınıf en iyi beşine seçilirken, aynı sezonda konferansın en iyi üçüncü beşine adını yazdırdı. 2008 ve 2009 yıllarında Atlantik Coast Konferansı’nın en iyi savunmacı beşine seçilen Amerikalı oyuncu, 2008’de konferansın en iyi üçüncü beşine, 2009’da da en iyi beşine seçildi ve aynı yıl Atlantic Coast Konferansı’nda “Yılın En İyi Savunmacı Oyuncusu” ödülünü aldı. NBA kariyerinde 394 maça çıkan Daha fazla (65'i İlk Beş) Toney Douglas, geçtiğimiz sezon Anadolu Efes forması ile Basketbol Süper Ligi'nde 11 maçta 19 dakika ortalama süre alarak 10 sayı, 3 ribaunt ve 2,3 asist ortalamaları ile mücadele etti.Aynı zamanda Euroleague'de 14 maça çıkan Toney 17 dakika, 8 sayı, 2 ribaund 2 asist ortalamalarını tutturdu."

Yorumlar (0)