Sakarya'da 28 Ocak 2012 tarihinde başlayan Türk Telekom Yıldız Erkekler Turnuvası, bu akşam Mısır ilePolonya arasında oynanan ve Mısır'ın yenilgisiz şampiyonluğa ulaştığı final maçı ile noktalandı." />

banner212

banner211

Türk Telekom Turnuvası'n da Şampiyon Mısır

Sakarya'da 28 Ocak 2012 tarihinde başlayan Türk Telekom Yıldız Erkekler Turnuvası, bu akşam Mısır ilePolonya arasında oynanan ve Mısır'ın yenilgisiz şampiyonluğa ulaştığı final maçı ile noktalandı.

Basketbol 07.02.2012, 08:37
Türk Telekom Turnuvası'n da Şampiyon Mısır
banner218
Sakarya'da 28 Ocak 2012 tarihinde başlayan Türk Telekom Yıldız Erkekler Turnuvası, bu akşam Mısır ilePolonya arasında oynanan ve Mısır'ın yenilgisiz şampiyonluğa ulaştığı final maçı ile noktalandı. Yıldız Millilerimizin altıncı olduğu turnuvanın kapanış seremonisine 12 takımının oyuncuları ve teknik heyetleri katıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu adına Turnuva Direktörü Emre Türegün organizasyona destek veren Sakarya Valilisi Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fevzi Kılıç ve Türk Telekom AŞ İl Müdürü Ali Rıza Hanedar, Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu ile birlikte Arifiye Belediyesi, Sapanca Belediyesi, Otokar, Sırma Grup yetkililerine birer teşekkür plaketi verdi.

Katılımcı ülkelere Alt Yapı Milli Takımlar Menajeri Mehmet Döğüşgen plaketlerini verirken, istatistiki veriler ışığında yapılan değerlendirme sonucunda turnuvanın "En Değerli Oyuncusu" ödülünü Mısır Milli Takımı'ndanEhab Saleh aldı. Oyuncuya ödülünü Türk Telekom AŞ İl Müdürü Ali Rıza Hanedar verdi. Turnuvanın "Sayı Lideri" 19.8 sayı ortalaması ile Mısır takımından Ehab Saleh olurken, "Ribaund Lideri " 13.3 ribaund ortalaması ile Karadağ takımından Vasilije Knezevic, "Asist Lideri" ise 6.7 asist ortalaması ile Rusya takımından Aleksandr Gevrilov oldu.

Bu oyunculara plaketlerini Sakarya Basketbol İl Temsilcisi Alpay Alev, TBF Temsilcisi Ziya Pala, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Yusuf Ertuğrul Erdem verdi.

Ödüllerin verilmesinin ardından kupa törenine geçildi. Turnuvayı üçüncü sırada tamamlayan Rusya'ya kupa ve madalyalarını Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu verirken, ikinci olan Polonya,kupasını ve madalyalarını Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fevzi Kılıç'ın elinden aldı. Şampiyonluğa ulaşan Mısır'a ise şampiyonluk kupasını ve madalyalarını Sakarya Valilisi Mustafa Büyük verdi.Son Gün Maç Sonuçları
Atatürk Spor Salonu
Fransa-Ukrayna:69-83
Türkiye-Sırbistan: 83-87
Almanya-Rusya: 36-67 
Mısır-Polonya: 73-83

Türk Telekom Turnuvası'nda sıralama ise şu şekilde oluştu;
1. Mısır
2.Polonya
3.Rusya
4.Almanya
5.Sırbistan
6.Türkiye
7.Ukrayna
8.Fransa
9.Slovenya
10.Karadağ
11.Letonya
12.Bulgaristan


Yorumlar (0)