banner212

banner211

Türk Telekom Yıldız Erkekler Turnuvası'nın Basın Toplantısı Yapıldı

Sakarya'da 28 Ocak Cumartesi günü 12 ülke takımının katılımı ile başlayacak olan Türk Telekom Yıldız Erkekler Turnuvası'nın basın toplantısı Elmas Garden Inn Hotel'de gerçekleştirildi

 

Altyapılarda Avrupa'da düzenlenen hazırlık turnuvaları arasında yıldız erkekler kategorisinin en önemli organizasyonu olan Türk Telekom Yıldız Erkekler Turnuvası'nın basın toplantısı bu gün Elmas Garden Inn Hotel yapıldı.

Basketbol 26.01.2012, 15:43
Türk Telekom Yıldız Erkekler Turnuvası'nın Basın Toplantısı Yapıldı
banner218
Sakarya'da 28 Ocak Cumartesi günü 12 ülke takımının katılımı ile başlayacak olan Türk Telekom Yıldız Erkekler Turnuvası'nın basın toplantısı Elmas Garden Inn Hotel'de gerçekleştirildi

 

Altyapılarda Avrupa'da düzenlenen hazırlık turnuvaları arasında yıldız erkekler kategorisinin en önemli organizasyonu olan Türk Telekom Yıldız Erkekler Turnuvası'nın basın toplantısı bu gün Elmas Garden Inn Hotel yapıldı. Basın toplantısına Sakarya Vali Yardımcısı Bayram Ali Köse, A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, Sakarya BŞB Şube Müdürü Yusuf Ertuğrul Erdem ve Sakarya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Salih Koşu katıldı.

Türk Telekom Yıldız Erkekler Turnuvası'nın ilk olarak 1994 yılında Sakarya'da yapıldığını hatırlatarak sözlerine başlayan Sakarya Vali Yardımcısı Bayram Ali Köse, "Bu turnuva ilk kez Sakarya'da düzenlemiştik. Türk Telekom Yıldız Erkekler Turnuvası'na bu yıl yeniden ev sahipliği yapacak olmamızdan dolayı çok mutluyuz. Başta Türkiye Basketbol Federasyonu olmak üzere turnuvanın yeniden buraya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu turnuvanın ileriki yıllarda da ilimizde düzenlenmesini çok arzu ediyorum. Sakaryalı basketbolseverleri de maçlara davet ederken, turnuva herkese hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, Türk Telekom Yıldız Erkekler Turnuvası'nı 2008'de yine Sakarya'da takip ettiğini belirterek, "Bu turnuva gerçekten çok yetenekli gençleri izlememiz anlamında önemli. Geleceğini yıldızları olacak basketbolcuları daha 16 yaşındayken izliyor olmak sanırım bir ayrıcalık. Örneğin ben 2008'de geldiğimde ünlü İtalyan basketbolcu Ferdinando Gentile'nin oğlu Stefano Gentile'yi bu turnuvada izleme fırsatı bulmuştum ve kendisi dün Fenerbahçe Ülker'in Turkish Airlines Euroleague'deki rakibi EA7 Emporio Armani'de forma giyiyordu. Bu şekilde birçok örnek sayabiliriz. Bu seviyedeki çocuklar 7-8 yıl sonrasının Avrupa Şampiyonaları'nda forma giyecek. Şimdiden bütün takımlara başarılar diliyoruz. Umarım Milli Takımımız, en iyi dereceyle turnuvadan ayrılır" dedi.

Sakarya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Salih Koşu ise bu turnuvanın kendi şehirleri için çok önemli olduğunu belirtirken, "Türk Telekom Yıldız Erkekler Turnuvası'nın yeniden Sakarya'da düzenlenmesinden dolayı mutluyum. Tabii ki bu turnuva için emeği geçenleri de saymak gerekiyor; Sakarya Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Otokar, Arifiye Belediyesi, Sapanca Belediyesi ve Sırma Su'ya katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Sakarya için hayırlı bir turnuva olmasını diliyorum. Umarım önümüzdeki yıllarda yeniden bu turnuvaya ev sahipliği yaparız" şeklinde konuştu.

Sakarya BŞB Şube Müdürü Yusuf Ertuğrul Erdem, Büyükşehir Belediyesi olarak kültür ve turizm açılımı kapsamında bu turnuvaya destek vermekten mutluluk duyduklarını söylerken, "Büyükşehir belediyesi turnuva için kendisinden istenen desteği vermiştir. Herkes için hayırlı bir turnuva olsu. Katılan tüm takımlara başarılar diliyoruz ve Milli Takımımızdan da iyi bir derece bekliyoruz" dedi.Toplantıda son olarak söz alan Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, Türk Telekom Turnuvası'nın 4 yıl aradan sonra yine Sakarya'da düzenleneceğini hatırlatırken, "Öncelikle Sayın Valimiz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüze teşekkür ederim. Bu turnuvayı ilk olarak 1994'de burada düzenlemiştik. Ardından 2008'de bir kez daha Sakarya'da organize ettik ve şimdi yeniden buradayız. Bu turnuva basketbolda 16 yaş organizasyonları arasında dünyanın en özel turnuvası diyebiliriz. Böyle bir turnuvayı da sponsorsuz ve desteksiz yapmamız çok zor bu nedenle desteklerini esirgemeyen Başta Sakarya Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Otokar, Arifiye Belediyesi, Sapanca Belediyesi, Elmas Garden Inn Hotel ve Sırma Su'ya teşekkür ederim" diye konuştu.

Türk Telekom Yıldız Erkekler Turnuvası'nın genç yıldızlara ev sahipliği yaptığını hatırlatan Akkaş, "A Milli Takım düzeyinde forma giyen Semih Erden, Ömer Aşık, Ersan İlyasova, Cenk Akyol, Hakan Demirel, Enes Kanter gibi isimler yer aldı. Sadece Türk Milli Takımı için değil dünyadan da Tony Parker, Dirk Nowitzki, Peja Stajakovic gibi birçok ünlü isim zamanında bu turnuvada forma giydi. Sakaryalı basketbolseverler bu şekilde geleceğin yıldız adaylarını izleme şansı bulacak. Diğer taraftan turnuva, resmi internet sitesi www.tbf.org.tr/ttt üzerinden de detaylı olarak takip edilebilecek. Geçtiğimiz yıllarda günde 40.000 ziyaretçi tarafında izlenen websitesine girişlerin %58'inin de yurtdışından olduğunu belirtmek isterim. Ayrıca Milli Takımımızın oynayacağı maçlar da turnuvanın resmi sitesindeki WEBTV üzerinden canlı olarak izlenebilecek. 28 Ocak-5 Şubat tarihlerinde Sakarya'daki basketbolseverleri her zaman olduğu gibi maçlara bekliyoruz. Aynı zamanda Türk basketbolunun yıllardır lokomotifi olmuş alt yapıda oyuncu hazırlayan kulüplerin antrenör ve yöneticilerini bu maçları izlemeye bekliyoruz. Rakip takımların ülkelerin nasıl yatırım yaptığını görmeleri açısından son derece önemli olan bu organizasyona onları da bekliyoruz" şeklinde konuştu.

banner220
Yorumlar (0)