1*Uluslararası Basketbol turnuvası maçları içinde zaman zaman göze takılan pozisyonları sizlerle paylaşalım istedik bu görüntüleri sergiledik." />

banner212

banner211

Uluslararası Turnuvadan akılda kalanlar.

1*Uluslararası Basketbol turnuvası maçları içinde zaman zaman göze takılan pozisyonları sizlerle paylaşalım istedik bu görüntüleri sergiledik.

Basketbol 09.02.2013, 08:44
Uluslararası Turnuvadan akılda kalanlar.
banner218

1*Uluslararası Basketbol turnuvası maçları içinde zaman zaman göze takılan pozisyonları sizlerle paylaşalım istedik bu görüntüleri sergiledik.

2*Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel 2 nci gün maçlarını izlemeye geldi.Turgay Demirel gelişinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü Salih Koşu tarafından Vip salonunda bir süre misafir edildi. Turgay Demirel maçları izlemek için Şeref Tribününe çıkınca  Salih Koşu’nun yanına değilde diğer tarafta oturan yabancıların yanına gitti. Yabancılar önemli misafirlerdi anladık ancak Başkan Demirel gönül alma şeklinde 5 yada 10 dakika Devlet protokolunun oturduğu tarafta oturabilirdi.  Haber Federasyon sitesinde “Başkanı Turgay Demirel ile birlikte Sırbistan Basketbol Federasyonu As Başkanı ve Avrupa basketbolunun efsane oyuncularından Dejan Bodiroga da takip etti.” şeklinde yer aldı. Yani bizim yöneticilerimiz orada yoktu.

3*Basketbol Turnuvasının diğer bir olumsuz yanı ise Basın toplantısında kendini gösterdi. Vali Mustafa Büyük , Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul’unda katıldığı Basın toplantısında Basketbol Federasyonu adına Yönetim Kurulu Yedek üyesi Celal Arısan ile temsil edildi. Oysa Eskişehirde yapılan ve Turnuvadan sonra başlayan Türkiye Kupasında yapılan Basın toplantısında  Federasyon Asil üye S.Alper Arıkoğlu ile  temsil edildi. Fazla yoruma gerek yok.


4*Turnuvada görev yapan Hakemlerin hepsi sınavdan geçiyor  FİBA hakemi olma yolundalar. Basketbol İl temsilcisi Alpay Alev ve Mehmet Memiş Güzeldal Hakemleri bir an olsun yalnız bırakmıyorlar ve her isteklerine anında yetişiyorlar. Tebrikler.


5*Turnuvayı renkli simalarda hiç kaçırmadan izliyor. Yrd.Doç.Dr Çetin Yaman ve Basketbol duayeni Cavit Akova salondan hiç ayrılmayanlar.


6*Sendika Şube başkanı Rahim Varol, Cavit Akova ve Sportif Eğitim uzmanı Yusuf Yılmaz bir maçı birlikte izlediler ve kazanan takımı alkışladılar. Varol,Akova ve Yılmaz  bizi ayrılmaz üçlü olarak yazın diye sıkı sıkı tenbih ettiler. kazanan takımı alkışladılar. Varol, Akova ve Yılmaz  bizi ayrılmaz üçlü olarak yazın diye sıkı sıkı tenbih ettiler. Yazdık.


7*Milli takımımızın yardımcı antrenörü Alpay hocaya reklam panosu önünde resim çekelim dedik. Maşallah yapısı ve boyu ile devasa görünen Alpay hoca bize böyle bir görüntü verdi.


8*Salon içinde Basketbol Federasyonu görevlileri var. Biz herşey bizden sorulur diyorlar. Bu görevliler Basın tribününde oturan ve boynunda akreditasyon kartı olan Basın mensuplarına dahi müdahale ediyorlar ve akıllarınca görev yaptıklarını sanıyorlar. Ancak kendileri sorumsuzca Basın tribününde oturup sağla solla mesajlaşıp vakit geçiriyorlar. Akıllılar ya.


9* Türkiye Milli takımının kazandığı maçtan sonra şeref tribünü Basketçileri ayakta alkışladı. Vali Mustafa Büyük ,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü Salih Koşu, SATSO Başkanı mahmut Kösemusul galibiyet sevinci ile alkışlarını ayakta yaptılar ve galibiyeti kutladılar.

 


Yorumlar (0)