banner212

banner211

Yükselişspor'da hedef Play-off

Basketbol 02.01.2020, 11:28 02.01.2020, 11:30 UTKU KAYNAR
Yükselişspor'da hedef Play-off
banner218

Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde yer alan Sakarya Yükselişspor Antrenörü Esmeral Tunçluer ve yeni transfer Fatma Ata iddialı. Play-Off iddialarının sürdüğünü belirten Tunçluer ile Ata, hedeflerine ulaşacaklarını söyledi.

Sakarya Yükselişspor Baş Antrenörü Esmeral Tunçluer, ilk yarının son haftası öncesinde sezonla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İnişli çıkışlı bir grafik sergilediklerini belirten  Antrenör Tunçluer, “Sezon içerisinde inişli çıkışlı bir grafik sergiledik, kötü geçen zamanlar oldu ancak o durumların geride kaldığını düşünüyorum. Ligin ikinci yarısında bir çıkış yakalayacağız ve ligi istediğimiz yer olan play-off potasından tamamlayacağız. Önümüzde ki hafta ilk yarının son maçını oynayacağız sonrasında, ikinci yarı hazırlıklarımız devam edecek çalışmalarımıza Adapazarı’nda sürdüreceğiz, takımımızdan ayrılanlar oldu, 2 yeni oyuncu ile anlaştık bir transfer daha yapabiliriz. Onun dışından ikinci yarıda gerçek Sakarya Yükseliş spor sahada olacak ve kalitemizi parkeye yansıtacağız’’ ifadesini kullandı. 
YÜKSELME ZAMANI
Sakarya Yükselişspor’un yeni transferi Fatma Ata takıma yeni katıldığını ancak ortamın çok iyi olduğunu belirtirken hedeflerinin yükselme olduğunu söyledi. Ata, “Üç sezon Süper Lig’de yer aldım ve 1 sezon Türkiye Kadınlar Basketbol liginde namağlup şampiyonluk yaşadım. Esmeral Hocam ile konuştuk ve sonrasında böyle bir oluşumda olmak istediğimi söyledim, güzel bir oluşum var ve burada olmaktan mutluyum, yeni geldim ve inşallah hep beraber kazanmaya devam edeceğiz. Öncelikle takımın alışma süreci vardı, yeni transferlerdi ancak hepsi çok kaliteli isimler, her dönem iniş çıkış oluyor, adaptasyon süreci uzun sürebiliyor. Şu an takım birbirine kenetlenmiş durumda. Hocamız hem saha içinde hem saha dışında bizimle çok iyi ilgileniyor. Bundan sonra daha iyi olacağız. İnişli çıkışlı grafik bitti artık yükselme dönemindeyiz’’ dedi.

Furkan KARAKUZU

Sakarya Yenihaber

banner220
Yorumlar (0)