Ampute'de hedefimiz şampiyonluk

Kısıtlı imkanlarına rağmen büyük bir başarıya imza atarak 1. lige yükselen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü, bu yıl şampiyonluk kupasını alarak süper ligi hedefliyor. Kulüp Başkanı Cemil Yıldırım, ikinci yarı için forvet ve defans oyuncusu takviyesini yaparak bu yıl kupayı alacağız” dedi.

Bayanlar Ligi 08.02.2024, 11:51 SporExpres
Ampute'de hedefimiz şampiyonluk


AMPUTE’DE HEDFE KUPA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bedensel Engelliler Futbol Kulübü Başkanı Cemil Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında, klübün kuruluş amacı ve hedeflerini paylaştı. Toplantıya Başkan Cemil Yıldırım’ın yanısıra Başkan Yardımcısı Serdal Rodop, kulüp idarecileri ve futbolcular da katıldı. Yeni Sakaryaspor Stadı’ndaki kulüp binasında basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Yıldırım yaptığı konuşmada, ampüte futbolunu şehre duyurarak bir farkındalık oluşturmak istediklerini ifade etti.
TOPLUMA KAZANDIRMAK
Ampute futbolu ile bedensel engelli bireylerin sosyal faaliyetlere katılmalarını sağlama ve topluma kazandırma amacı ile yola çıktıklarını ifade eden Başkan Yıldırım, Sakarya’nın adını ülke çapında ve uluslararası alanda başarı ile temsil etmek istediklerini söyledi.
Kulübün kurumsal kimliği hakkında bilgi veren Başkan Yıldırım, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin bir takımı olmadıklarını, isim hakkı karşılığında sponsorluk anlaşması gereği bu isim altında ligde yer aldıklarını ifade etti. Büyükşehir Belediyesinin deplasman giderleri ve bir kısım masrafları karşılayarak destek yaptığını belirten Yıldırım, takımın başarısı için tüm şehrin desteğine ihtiyaç duyduklarını vurguladı. Kulübe destek amaçlı bir gece düzenlemeyi plandıklarını ifade eden Yıldırım, büyük bir organizasyonla farkındalık oluşturacak bir etkinlik için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.
BÜYÜYEN BİR KULÜP
Sakarya’daki engelli bireyleri topluma kazandırabilmek için neler yapabileceklerini düşündüklerini ve 2018 yılında ampute futbol takımını kurmaya karar verdiklerini belirten Yıldırım, “2018 yılında ampüte 8 sporcu 2 kaleci ile bu kulübü kurduk. Sakaryada’ki engelli bireyleri sosyal hayata kazandırabilmek için neler yaparız diye düşünerek yola çıktık ve böyle ampüte bir takım kurmaya karar verdik. Yakınımız ve çevremizden bedensel engelli yeni yeni arkadaşlara ulaşarak takımımıza kazandırdık. Bugün itibariyle 46 sporcusu olan bir kulübüz. Bu arkadaşlarımızın bir kısmı faal olarak futbol oynarken bir kısmı da kulübün içeresinde görev yapıyor” ifadelerini kullandı.
HEDEF ŞAMPİYONLUK
2022-2023 sezonunda takıma yapılan transferler ile 2. Lig’de sezonun bitimine 3 hafta kala şehre şampiyonluk kupasını getirdiklerini hatırlatan Başkan Yıldırım, “Ligde liderin 1 puan arkasındayız. İkinci yarı için forvet ve defans oyuncusu transferi takımımızı güçlendireceğiz. Hedefimiz bu yıl kupayı almak” diye konuştu.
 

Yorumlar (0)