banner212

banner211

Karaman Spor Tesislerine görkemli açılış

Adapazarı Belediyesi tarafından Karaman'da inşa edilen Karaman Spor Kompleksi, futbol ve spor camiasının önemli isimleri, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaşın eşliğinde görkemli açılış programıyla hizmete açıldı.

Bölgesel Lig 06.02.2014, 22:13 06.02.2014, 22:19 UTKU KAYNAR
Karaman Spor Tesislerine görkemli açılış
banner218
Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Spor İl Müdürü Salih Koşu ve çok sayıda vatandaş da açılış programına katıldı.

Düzenlenen açılış programına protokolün yanı sıra futbol camiasının önemli isimlerinden ve içlerinden ikisi Sakaryalı olan 4 spor adamı, anadolu takımın çalıştırmış ünlü teknik drektör Yılmaz Vural, futbol camiasının önemli program sunucusu ve köşe yazarı Şansal Büyüka, milli takımın eski futbolcularından Tümer Metin ve Nezihi Tosuncuk da katılım sağladı..

1 MİLYON 750 BİN TL'LİK YATIRIM
Yapımı yaklaşık 1 Milyon 750 Bin TL'ye mal olan Karaman Spor Kompleksi'nin açılışına protokolün yanı sıra çok sayıda vatandaş da katıldıım sağladı. Programda protokol üyeleri ve spor camiasının tanınan siması Şansal Büyüka açılış konuşması yaptı.

Türk futbolunun duayen isimlerinden spor yorumcusu Şansal Büyüka yaptığı açılış konuşmasında Sakarya'nın futbol geçmişinen söz ederek, Sakarya'dan son 20 yılda bir çok başarılı futbolcunun yetiştiğini belirtti. Türkiye'nin spor konusunda attığı başarılı adımların hepsinde Sakarya'nın imzasının olduğunu söyleyen Büyüka, Sakarya'nın kıymetinin çok iyi bilinmesi gerektiğinin de altını çizdi.

'BU ŞEHRİN EVLADI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM'
Şansal Büyüka yaptığı konuşmada,"Bu şehrin bi evladı olarak söylemek istiyorum. Mutlaka biliyoruz ama, yani şu topraklar özellikle ben sportif açıdan yaklaşayım; Türkiye'ye abartısız son 20 yılın en büyük sporcularını yetiştirdi. Türkiye hangi alanda başarıya koştuysa hepsinin altında Sakarya'nın yetiştirdiği evlatlarının imzası vardı. Onlarla birlikte oynayanların bir tanesi de sevgili Tümer Metin. O da yaru Sakarya'lı sayılır. Sonuç şu ki, bu toprakların bu kentin kıymetini çok iyi bilmeliyiz. hakikaten çok sahip çıkmalıyız. Ben bu şehrin bir evladı olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum." şeklinde konuştu.


'ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ'
Adapazarı Belediye Başkanı Süleymen Dişli'de yapımı tamamlanan Karaman Spor Kompleksiyle ilgili vatandaşlar önünde bir konuşma yaptı, Dişli yaptığı konuşmada,"20 yılda bu şehirde çok önemli futbolcular yetişti. Sporcuları ve futbolcuları ülkemize kazandırmanın ötesinde hepinizin malumu, çağ teknoji çağı. Bu çağda gençlerin enerjisini tüketecek bir mekanizma oluşturmazsanız bu gençler teknolojiyle birlikte farklı taraflara kayma ihtimali de olabiliyor. Onları doğru işlere yönlendirmek için bu çalışmalarımızı bugüne kadar yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. " dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya'da spor amaçlı inşa edilen yatırımlardan bahsederken, yakın zamanda birçok tesisin de açılışının yapılacağını belirtti. Toçoğlu yaptığı konuşmada,"Bu tesisin benzerleri ilçelerimizde de tesis imar edilmekte ve sporcu arkadaşlarımızın hizmetin sunulma. Hayırlara vesile olacak güzel bir tesisi kazandırmış olduk Sakaryamıza. Belediye Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu törene katılarak bizleri yanlız bırakmayan değerli spor adamları kıymetli hemşerilerimize de çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Program yapılan açılış konuşmalarının ardından, vatandaşlara verilen yemek ikramıyla son buldu.

Yorumlar (1)
ozan maden 9 yıl önce
bu tesisler,2 senedir hizmet veriyor.canınız sıkıldığında tesi
s mi açıyorsunuz?yalakalık diz boyu