Bölgesel Ligde grup sayısı bilmecesi

BAL’da bu sezon kaç grup olacağı konusunda TFF Amatör İşler Kurulu’ndan net bir karar çıkmadı. Kurul üyeleri 11 grup olmasını isterken son karar TFF’nin.

Bölgesel Lig 07.07.2014, 16:17 07.07.2014, 20:03 SporExpres
Bölgesel Ligde grup sayısı bilmecesi
 Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu, 04-05 Temmuz tarihlerinde İstanbul'da toplandı.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez'in  başkanlığında  toplanan Kurul, 2013-2014 sezonu amatör futbol faaliyetleri hakkında değerlendirme yaptı.


KAÇ GRUP OLCAK ? KAÇ TAKIM ÇIKACAK

BAL’da bu sezon kaç grup olacağı konusunda TFF Amatör İşler Kurulu’ndan net bir karar çıkmadı. Kurul üyeleri 11 grup olmasını isterken son karar TFF’nin.


Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) Tek maç play-off sisteminin adaletsiz olması ve koca bir sezonun emeğini tek maçta götürmesi geçen sezon eleştirilere neden olmuştu. TFF’nin bu yıl da 3. Lig’e 9 takım çıkarması bekleniyor ancak BAL kulüplerinin play-off istememesi şu anda bir çözümsüzlük ortamını beraber getirdi.


Amatör İşler Kurulu’nda ilk olarak BAL’ın 9 grup olması ihtimali üzerinde duruldu ancak bu durumda grupların çok takımlı, ligin de çok uzun sürecek olmasından dolayı TFF’nin buna karşı olduğu öğrenildi. Bu nedenle 9 gruplu BAL fazla olası görünmüyor.


TFF’nin de sıcak baktığı ikinci çözüm yöntemi ise azar takımlı 18 grup olması… 18 grup birincisi arasında yapılacak play-off maçları sonrası 9 takım 3. Lig’e çıkacak. Lakin bu kez de sezonun çok kısa sürmesi olası.


Amatör İşler Kurulu’nda konuşulan önerilerden biri de 11 grup olması ve 11 takımın direkt alınması. Kulüplerin buna gerekçesiyse, gelecek sezon 3. Lig’de bir grubun 19′lu olacak olması… 11 takım çıkarak üç grubun da 19′a tamamlanması hedefleniyor.


TFF Yönetim Kurulu 10 Temmuz Perşembe günü bu konuyu çözüme kavuşturacak ve BAL’ın statüsü belli olacak.


Kaynak: yerelfutbol.orgYorumlar (0)