banner212

banner211

Tarım arazisine Serdivanspor'a tesis inşaatı

Serdivan Belediyesi tarafından Serdivanspor için Kazımpaşa’da yapımına başlanılan altyapı tesisinin bulunduğu alan hem tarım arazisi hem de göl alanı içerisinde bulunuyor

Bölgesel Lig 16.12.2016, 14:10 16.12.2016, 15:17 UTKU KAYNAR
Tarım arazisine Serdivanspor'a tesis inşaatı
banner218

Serdivan Belediyesi tarafından Serdivanspor için Kazımpaşa Mahallesi’nde yapımına başlanılan Serdivanspor Altyapı Tesisleri binası, daha önce Göl Alanı olarak belirlenen ve Göl Karpuzunun yetiştiği alan olan birinci sınıf tarım arazisi içerisinde kaldı. Arazinin kış aylarında su bastığı ve yaz aylarında suyun çekilmesiyle tarıma açıldığı ifade edilirken, tesisin ihale bedelinin 990 Bin TL olduğu öğrenildi.

İTİRAZ EDİLMİŞTİ
Daha önce Toprak Kurulu’nda itiraz edilmesi sebebiyle yapına başlanılmayan altyapı tesisinin ilk katı bent kısmından yaklaşık 2 metre aşağıda kalırken, inşası devam eden tesisin bulunduğu alan çevredeki vatandaşlar tarafından hem tarım arazisi hem de mera olarak kullanılıyordu.

ÖRNEK OLUR MU?
Öte yandan imara açık olmayan bölgede başlanılan çalışmanın aynı yerde arazi sahibi olan diğer vatandaşlara örnek olacağı belirtilirken, altyapı tesislerinin yapıldığı noktaya yakın bir bölgede oturan bir vatandaş, “Eğer imar yoksa yasal olmayan bir iş yapılıyor. Eğer imar varsa, burada arazi sahibi olan herkes ufakta olsa bir yapı koyacaktır arazisi içerisine. Bu alan su basan alan. Sonu ne olacak bilemiyorum ama bu tesisin buraya yapılması doğru değil. Son birkaç yıldır yağışların azlığı sebebiyle su bu alana kadar gelmemişti ancak önümüzdeki yıllarda ne olacağını bilemeyiz. Zamanında bu kurutma kanallarının dahi işe yaramadığını ve buraların su altında kaldığını biliyoruz. Bir de orası göl alanı içerisinde, bentlerin bile içerisinde yapılıyor” şeklinde konuştu.

YENİ HABER GAZETESİ

Yorumlar (0)