banner212

banner211

Amatör ligler iptal oluyor

Türkiye’de futbol liglerinin kaderi ile ilgili belirsizlik sürerken TFF’ye yakın kaynaklardan gelen bir bilgi şok etkisi yarattı.

Bölgesel Lig 22.04.2020, 15:32 UTKU KAYNAR
Amatör ligler iptal oluyor
banner218

Korona virüs salgını nedeni ile bütün spor müsabakaları Mart ayında askıya alınırken amatör ve profesyonel spor müsabakalarının  ne zaman başlayacağına dair belirsizlik sürüyor. TFF’ye yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre tüm amatör futbol liglerinin iptal edilmesi gündemde.

BÖLGESEL İPTAL

Başta Süper Lig olmak üzere profesyonel futbol liglerinin ne zaman başlayacağı büyük merakla bekleniyor. UEFA, FIFA ve TFF nezdinde bir çok görüşme yapılarak olasılıklar değerlendirilirken bütün hesaplamaların Süper Lig üzerinden yapılıyor olması Amatör Liglerin iptal edileceği iddialarının ortaya çıkmasına neden oldu.11 Grup’ta 3.Lig’e çıkmak için mücadelenin verildiği Bölgesel Amatör Lig başta olmak üzere iller bazındaki yerel amatör futbol liglerinin bu sezon iptal edilmesinin düşünüldüğü gelen bilgiler arasında.

TFF’NİN KARARI

BAL’da normal sezonun bitmesine 4 hafta kala ligler tatil edilirken lig sonunda play-off ve play-out müsabakaları oynanması gerekiyordu. Sakarya’nın Bölgesle Lig’de 3 temsilcisi bulunuyor. Hendekspor, Kalaycıspor ve Pamukovaspor yönetimleri Federasyondan gelecek kesin yanıtı beklerken alt liglerle ilgili kararın Süper Lig maçları için UEFA ve TFF’nin vereceği kararın ardından belli olması bekleniyor

Sakarya Süper Amatör ve 1.Amatör Küme’de ise normal sezonun bitmesine 1 hafta kala ligler tatil olmuştu. Liglerin oynanması halinde play-offlarla birlikte 6 maçlık bir takvim bekliyor.

Yorumlar (0)