BAL'da kim düşüyor, kim kalıyor

Bölgesel Lig 10.05.2024, 21:13 10.05.2024, 21:14 SporExpres
BAL'da kim düşüyor, kim kalıyor

Bu sezon Bölgesel Amatör Lig 3. Grupta  mücadele eden temsilcilerimiz  Arifiye Kalaycıspor, Karasuspor ve Hendekspor sezonu noktalıyor.

2 İÇEİRDE 1 DIŞARIDA

Bu sezon Bölgesel Amatör Lig 3. Grupta  mücadele eden temsilcilerimiz  Arifiye Kalaycıspor, Karasuspor ve Hendekspor sezonu noktalıyor. Hendekspor son hafta kendi evinde Balıkesir Büykşehir Belediyespor’u ağırlarken Arfiye Kalaycıpsor deplasmanda Eti Maden Eti ile karşılaşacak. Kuzey ekibi Karasuspor ise kendi sahasında Burhaniye Belediyespor’u konuk edecek.

HENDEK GALİP BİTMEK İSTİYOR

Bu Sezon Bölgesel Amatör Lig 3.Gruba şampiyonluk parolası ile başlayan Hendekspor ligde umduğunu bulamadı. Lacivet siyahlı ekip sezon boyunca gösterdiği inişli çıkışlı performansı ile Şampiyonluk yolundan ligin bitmesine haftalar kala uzaklaştı. Ligin son haftasında kendi sahasında Balıkesir Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacak olan Hendekspor bu müsabakadan galibiyet ile ayrılarak ligi üç puan ile kapatmak istiyor.

KALAYCI’NIN SON ŞANSI

Geçtiğimiz iki sezon Bölgesel Amatör Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Arifiye Kalaycıspor, baraj müsabakası hakkını son hafta deplasmanda karşılaşacağı Eti Maden Eti müsabakasına bıraktı. Kırmızı siyahlı ekip bu müsabakadan galibiyet alması ve Karasuspor’un puan kaybetmesi ile Bölgesel Amatör Ligde kalmak için baraj müsabakası oynamaya hak kazanacak Behçet Durak ve öğrencileri Karasuspor’un olası bir galibiyetinde ise Bölgesel Amatör Lige veda edecek. Kalaycıspor ligde 27 puan ile Karasuspsor’un üç puan gerisinde bulunuyor.

KARASU’YA  ÜÇ PUAN YETER

Bu sezon Bölgesel Amatör Ligde ligin ilk yarısında aldığı kötü sonuçlar ile acaba ligde kalır mı ? sorularını akıllara getiren Karasuspor ligin ikinci yarısında yakaladığı çıkış ile rakibi Arİfiye Kalaycıspor’un sıralamada üstüne çıkmayı başardı. Serdar Ergelen ve öğrencileri son hafta kendi evinde oynayacağı Burhaniye Belediyesport müsabakasını kazanarak Kalaycıspor’un müsabaka sonucuna bakmadan Bölgesel Amatör Ligde Kalmak için baraj müsabakası oynama hakkı elde etmek istiyor. Karasuspor bu müsabakada mağlup olsa bile Arifye Kalaycıspor’un yenilmesi halinde yine de ligde kalacak. Sarı kırmızılı ekip beraberlik ve mağlubiyet alması halinde Kalaycıpsor rakibini yenerse Bölgesel Amatör Lige veda edecek.

Haber: Alperen Durmuşkaya

Yorumlar (0)