banner212

banner211

BAL'DA SON 2 YAKIŞMIYOR

Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 9.Grupta Kalaycıspor ile Pamukova 1968 Spor takımları yüzünden ilk kez son 2 sırada yer alarak hiç baraj maçı oynamadan Süper Amatör Ligine otomatikman düşme tehlikesi yaşıyor

Bölgesel Lig 27.03.2020, 17:05 UTKU KAYNAR
BAL'DA  SON 2 YAKIŞMIYOR
banner218

Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 9.Grupta Kalaycıspor ile Pamukova 1968 Spor takımları yüzünden ilk kez son 2 sırada yer alarak hiç baraj maçı oynamadan Süper Amatör Ligine otomatikman düşme tehlikesi yaşıyor

KİLİT TAKIM PAMUKOVA

BAL’daki statü gereği, grup birincileri Play Off oynayacak. 11 takımdan 9’u bu Play Off maçlarından sonra 3.Lige çıkacak. Son 2 sırada yer alan takımlar ise, hangi takımın hangi takımı geçtiğine bakılmaksızın otomatikman küme düşecek. Hendekspor, bu sene de sezona pek iddialı girmedi. Baktı ki takımların kendilerinden pek farkı yok, ben de iddialıyım dedi ama iş işten geçti. Hele hele bir de devre arasında bazı futbolcular gidip üstüne üstlük bir de ilk 2 takımı yenemeyince bir kez daha şampiyonluktan olmuş oldu.

PLAY 1-2’NCİSİ DİREKT ÇIKAR!

Şimdi ise tüm hesaplar son 2 sıradan kurtulmak ve en azından 1 takımımızın bu ligde son 2 sırada yer alıp ilimizde oynanacak Süper Amatör Play Off Baraj maçında oynamak. Bunun için de ilk önce Kalaycı ve Pamukova 1968 takımlarının, kalan 4 haftada kendilerini ligde bırakacak puanları almak zorunda. Bu tablo bu seneye kadar hiç yaşanmadığı için, diğer kulüplerimiz tarafından tepkiyle karşılanırken, Play Off 1 ve 2.sıra için de güzel bir umut oldu çünkü böyle bir durumda hiç baraj maçı yapmadan direkt olarak BAL’a çıkmış olacaklar.

KALAYCI’YA 9 PUAN LAZIM

Pamukova 1968 4 maçın 4’ünrü de kazanacak da rakipler de hep kaybedecek. Bu ihtimal söz konusu olamayacağı için DÜŞTÜ gözüyle bakılıyor. Kalaycıspor ise kendi sahasında oynayacağı Pamukova 1968 maçı ile Maltepespor’u yenip, rakip sahada oynayacağı Vefa maçını da kazanarak son haftadaki Gülbahçe maçını tamamen formaliteye dönüştürmek zorunda. Eğer 3’te 3 yapıp 9 puan alamaz ve puanını da 24 yaparsa, Yeşilköy, Bozüyük Vitra ve Gülbahçe takımlarından en az birini geçerek ligde kalmış olacak.

HASAN GÖKDEMİR/AKŞAM HABERLERİ

Yorumlar (1)
Pamukovalı 3 yıl önce
Böyle saçma bir hesap olurmu
En avantajlı pamukova
Yesilköy ve yenişehir le içerde oynuyacak
Vitra ve kalaycı ile dısarda oynıyacak
Yesilköy yıldırım ve kütahya ile oynatacak
Son hafta pamukovaya gelecek
Burada baraj 22 puan
Pamukova bu takımların hepsini yenecek gğçtedir