banner212

banner211

BAL takımları ve amatör futbolcuların erteleme isyanı

17 Nisan'da başlayacağı duyurulan Bölgesel Amatör Lig'in ertelenmesine aylardır hazırlık yapan amatör futbol kulüpler, ve futbolcuları isyan ettirdi

Bölgesel Lig 10.04.2021, 16:30 UTKU KAYNAR
BAL takımları ve amatör futbolcuların erteleme isyanı
banner218


Türkiye Futbol Federasyon Sağlık Kurulu’ndan dün yapılan açıklamada; ‘’Yeni tedbirleri zorunlu kılan mevcut süreçte, gerek şartların elverişli olmadığı gerekse 266 takımın katılımının söz konusu olduğu lig organizasyonunun yeni riskler taşıdığı konusunda Sağlık Kurulu görüş birliğine varmıştır. Bu kapsamda, daha önce 17 Nisan’da başlatılması planlanan Bölgesel Amatör Lig'in sağlık şartları uygun olduğu takdirde Mayıs ayının son haftası başlatılması uygun bulunmuştur.’’ ifadeleri kullanıldı.

TFF'nin aldığı bu karar Bölgesel amatör Lig futbolcularını ve antrenörlerini isyan ettirdi. Alınan kararın ardından amatör futbolcular TFF'ye büyük tepki gsöterirken, sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalıştı.

Pandemi döneminde sahalardan uzak kalan oyuncular maddi anlamda da büyük sıkıntı yaşadı. Yeni sezon için yaklaşık 1 aydır çalışma yapan takımlar bu kararla adeta yıkıldı. Profesyonel liglerin oynandığına değinen amatör futbolcular TFF'nin kararına isyan etti.

banner220
Yorumlar (0)