banner212

banner211

Karasuspor'a ilçenin zenginleri yardım etsin dedi

Karasuspor kayyuma atandıktan sonra sahipsiz kalması gündeme oturmuştu. Bunun üzerine Karasuspor taraftarları Karasu Belediyesi'ni eleştiri yağmuruna tuttu. Karasu Belediye'si konuya ilişkin bugün basın açıklaması yaptı.

Bölgesel Lig 11.09.2021, 11:37 11.09.2021, 11:40 UTKU KAYNAR
Karasuspor'a ilçenin zenginleri yardım etsin dedi
banner218

Yapılan açıklamada:

''Son bir haftadır Karasuspor üzerinden, ilçemizin ilçe olmasını anlamlandıran saygın başat kurumlarımız, Kaymakamlığımız ve Karasu Belediyemiz ile yöneticilerini; Sosyal medya üzerinden kirli ve yakışıksız ifadelerle hedef göstererek yıpratmaya yönelik organize edilmiş algı kampanyası ve eylemini şiddetle reddediyor ve kınıyoruz.


Türkiye'mizde gençlerimizi hem sağlıklı ve zinde tutmak hem de kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için (sadece futbol değil) onlarca spor dalı bulunmakla birlikte Spor Bakanlığımız başta olmak üzere İl ve İlçe Müdürlüklerimiz düzeyinde bu dallarda aktif programlar düzenlenmekte, gençlerimiz teşvik edilmektedir. Belediyemiz de bu kurumlarımızla işbirliği içerisinde sporun ve sporcu gençlerimizin yanında olmaya devam etmektedir. Ayrıca ilçemize spor kompleksi kazandırılması için gerekli girişimler ve çalışmalar da detaylı bir şekilde sürdürülmektedir. Bununla birlikte, futbol özelinde de bugüne kadar imkânlar doğrultusunda destek olunmuş olunmaya çalışılmıştır.


Ancak Karasuspor'un bulunduğu durum açısından, bir algı kampanyası ile Karasu Belediyesi'nin ve yöneticilerinin dahli ile içine çekilmek istendiği durum ise Karasu Belediyesi'nin kanunla tanımlanmış vazifeleri arasında yer almamaktadır.
Özellikle hâlihazırda ilçemizde vatandaşlarımızın ivedilikle beklediği temel belediyecilik hizmetleri konusundaki (başta yol ve altyapı vs. olmak üzere) yoksunluk ile bunların karşılanmasında çekilen büyük maddi sıkıntılar ile bunların aşılması Karasu Belediyemizin ilçesine, vatandaşına karşı en birinci gündemi ve sorumluluğudur.


Karasuspor'umuz ilçemizdeki diğer spor kulüplerimiz gibi dernekler kanunu ve ilgili kanunlara tabi bir spor kulübü olup, tıkanıklığın giderileceği usulü hukuk belirlemiştir. Ayrıca, Belediye üst yöneticilerinin siyasi kimliğe sahip olmaları; sporcular, sporseverler, taraftarlar açısından, zaman zaman menfi algı yönetimleriyle, kamplaştırma eylemlerine kurban edildiği, edilmeye çalışıldığı gibi bundan siyaset kurumları ve siyasetçiler, spor kurumları, sporcu ve taraftarın da zarar gördüğü tarihi örneklerle aşikârdır.
İlçemiz, ilimizin beşinci büyük ilçesi olup, belediyemiz bütçesinden daha büyük ekonomiye sahip, kendileri ile iftihar ettiğimiz, Karasu'yu Karasu yapan, hatırı sayılır işadamlarımız, esnaflarımız, müteahhitlerimiz olup, hamdolsun varlıklı vatandaşı ve Karasuspor seveni bol olan bir ilçedir. Bu değerli vatandaşlarımızın el ele verip Karasuspor'umuzun hâlihazırdaki yönetimsel durumuna da bir çözüm getireceklerine olan inancımız tamdır.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur...''

Yorumlar (0)