Karasuspor büyük düşünüyor

Bölgesel Amatör Lig temsilcilerimizden Karasuspor Kulüp Başkanı Hasan Özkan, göreve gelir gelmez eldeki imkanları değerlendirdiklerini ve kalıcı işler yapmak için gayret gösterdiklerini söyledi. “Taşıma suyla değirmen dönmez” diyen Özkan, üyelik sistemi sayesinde kulübün ciddi bir gelire sahip olacağını vurguladı.

Bölgesel Lig 10.08.2023, 11:40 10.08.2023, 11:58 SporExpres
Karasuspor büyük düşünüyor

Başkan Özkan, “Kulübün mali disiplini sağlanmadan, kalıcı gelir elde edilmeden, kişilerin maddi gücü ve çevreleri ölçüsünde elde edilecek gelirlerle ayakta durmaya çalışıldı. Geçmişte edindiğimiz tecrübeler ışığında yeni bir yapılanma içinde olacağız” dedi. “Şu anda bir yandan kurumsal kimlik oluşturmaya diğer yandan takım kurmaya çalışıyoruz” diyen Özkan, “Karasuspor tam manası ile amatör bir yapı ile idare edildi. Bizden önceki abilerimizin iyi niyetine söylenecek sözümüz yok. Ancak ligler yükseldikçe amatör yapıların yaşama şansı kalmıyor” sözlerini kullandı.

KALICI İŞLER

“Tam manası ile profesyonel bir yapı olmadan günlük başarılar elde edilebilir” diyen Başkan Hasan Özkan, “Profesyonel yapıya kavuşmamış takımlar, birilerinin paralarını tüketmekten başka işe yaramamış olur” dedi. Göreve gelir gelmez eldeki imkanları değerlendirdiklerini ve kalıcı işler yapmak için gayret gösterdiklerini söyleyen Özkan, “Taşıma suyla değirmen dönmez. Yönetimi kurar kurmaz maddi imkanlarımızı elden geçirdik. En ince ayrıntısına kadar bütçeyi netleştirdik. Cihat Ekşi ile Serdar Ergelen’i transfere yönlendirdik. Takım kurma işini bu iki isim idare edecek” diye konuştu.

İLK HEDEF 500

Başkan Özkan, “Kurumsal kimlik için üyelik sistemini ve evrak işlerini de diğer yönetim kurulu üyelerimizle birlikte şekillendirmeye başladık” dedi. Karasuspor’un üyelik sistemi sayesinde ciddi bir gelire sahip olacağını dile getiren Özkan, “Bu sistem sayesinde aidiyet duygusu gelişecek. Sistemin tam manası ile işlediği durumda daha şeffaf bir yönetim olacak. Kulüp kişilerin tekelinden çıkacak. Herkes takımın sahibi olacak. Üyelik sisteminin öncüsü olan Mücahit Karakaş kardeşimize teşekkür ederim. Şu an için üye sayımız 150’ye yaklaştı. İlk amacımız kısa vadede 500 üyeye ulaşmak” dedi.

Yorumlar (0)