Kural Sakarya'da Farklı İzmir'de farklı uygulandı

Sakarya ve İzmirde Süper Amatör Lig play-off maçları ilk üç takımın 10'ar puan ile bitirdi.Buraya kadar herşey sıradan bir rastlantı gibi.Fakat bu iki farklı ilde benzer durum karşısında gerek Futbol il Temsilciliklerinin gerekse TFF tarafından verilen kararların farklılığı dikkat çekti.

Bölgesel Lig 06.06.2013, 18:57
Kural Sakarya'da Farklı İzmir'de farklı uygulandı

Sakarya ve İzmirde Süper Amatör Lig play-off maçları ilk üç takımın 10'ar puan ile bitirdi. Buraya kadar her şey sıradan bir rastlantı gibi. Fakat bu iki farklı ilde benzer durum karşısında gerek Futbol il Temsilciliklerinin  gerekse TFF tarafından verilen kararların farklılığı dikkat çekti.

 

İzmir Süper Amatör Lig play-off grubunda Foça Belediyespor, Yeni Bornovaspor ve Narlıdere Belediyespor 10’ar puanla ligi tamamladı. Üç takımın kendi aralarında oynadıkları maçlarda Foça topladığı 6 puanla birinci oldu ve BAL vizesini kaptı. Bornova ve Narlıdere’ninse birer puanı vardı. Bornova ekibi 2 atıp 3 yerken, Narlıdere 1 atıp 2 yemişti.

 

SAKARYA'YI ÖRNEK GÖSTERDİLER


İzmir Süper Amatör Lig ekiplerinden Yeni Bornavaspor gol averajına rağmen Süper Amatör Play-Off'u üçüncü bitirince Karasuspor'u örnek vererek TFF'ye başvurdu.

 

Bunun üzerine Yeni Bornovaspor Kulübü, 13 Mayıs’ta Sakarya'daki uygulamayı da örnek gösterip ikinci olarak BAL’a çıkması gerektiğini belirterek TFF Yönetim Kurulu’na başvurdu. Tahkim Kurulu 25 Mayıs’ta TFF’yi haklı buldu. Tahkim açıklamasında kısaca, “Kitapçıkta fazla gol atanın üstün sayılmasına dair bir hükme yer verilmemiş” dedi.

 

Bu kararın ardından Yeni Bornavaspor ve Narlıderespor kulüpleri 4 Mayıs da baraj maçı oynadılar.Baraj maçını 1-0 kazanan Yeni Bornovaspor geç de olsa Bölgesel Amatör Lige yükseldi.

 

SAKARYA'DA BARAJ MAÇI UYGULANMADI

 

Sakarya Süper Amatör Play-Off grubunda ise Serdivanspor , Karasuspor ve Demirspor ligi 10'ar puan ile bitirmelerine rağmen üçlü averaj ile Serdivanspor ve Karasuspor Bölgesel lig yükselmişti.

 

Bu iki olay karşısında ise İzmir deki uygulamanın mı yoksa Sakarya'daki uygulamanın doğru olduğu kafalarda bir soru işareti olarak kaldı.

Yorumlar (0)