Akgün Ampute Sahaya İndi

Sakarya’nın ikinci Ampute futbol takımı olan Akgün Ampüte Futbol Takımı çalışmalarına başladı.

Diğer Futbol 20.05.2019, 17:33 UTKU KAYNAR
Akgün Ampute Sahaya İndi

Engelliler haftası etkinliklerinde profesyonel boks federasyon as başkanı Ertuğrul Akgün tarafından yeni kurulan Akgün Ampüte Futbol Takımı, Genç Kızılay Takımı ile Ticaret Lisesi sahasında maç yaptılar.  Çok güzel görüntülere sahne olan maçta tribündeki yeşil siyahlı taraftarlar her iki takımı da destekledi.

İLK KEZ SAHAYA İNDİLER

Türkiye Profesyonel Boks Federasyonu As Başkanı Ertuğrul Akgün tarafından Sakarya Akgün Ampute Engelliler Spor Kulübü kuruldu. Ampute Futbol Takımı engelliler haftası nedeni ile Sakarya uygulamalı Bilimler Üniversitesinde öğrenim gören (SUBÜ) Kızılay gönüllüleri, Genç Kızılay takımı ile maç yaptı. Ticaret Lisesi sahasında oynanan ve Tatangalar’ın tribünden destek verdiği maçı Sakarya Akgün takımının 7-3 galibiyeti ile bitirdi.

GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ

Sakarya Akgün Ampute Engelliler Futbol Takımı kurucu başkanı Ertuğrul Akgün, kulüp başkanı Ahmet Silahçı, Futbol şubesinden sorumlu as başkan Cemil Yıldırım, hakemler Cafer Mamak, Eyüp Kolbudak, ampute ve genç Kızılay futbolcuları birlikte “ Engelleri aşmak için varız” pankartı ile sahaya çıktılar ve tribünlerde bulunan taraftarlardan alkış aldılar.

HATIRA PLAKETİ VERİLDİ

Genç Kızılay takımından Kadir Usta maçtan önce Sakarya Ampute Engelliler Kulübü futbol şube sorumlusu as başkan Cemil Yıldırım’a günün anısını belirten plaket ve tabak verdi. Engelliler haftası nedenli ile düzenlenen ve yeni kurulan kulüp futbolcularının ilk kez sahaya çıktıkları maçı Ampute takımı 7-3 kazanarak çok mutlu oldu. Maç sonunda Tatangalar beraberindeki davulu saha içine getirdiler ve hep birlikte Sakaryaspor şampiyonluk marşı söylendi.

Yorumlar (0)