Akyazı'da Futsal coşkusu yaşandı

Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa  düzenlediği Okul Sporları 2. Küme Futsal Müsabakaları nefesleri kesti. 

Diğer Futbol 12.03.2024, 11:57 UTKU KAYNAR
Akyazı'da Futsal coşkusu yaşandı

Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa  düzenlediği Okul Sporları 2. Küme Futsal Müsabakaları nefesleri kesti. 

TRİBÜNLER DOLDU

Akyazı Atatürk Spor Salonunda düzenlenen müsabakalara ilçede görevli öğretmenler ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Birbirinden çekişmeli ve heyecanlı anlara sahne olan final maçlarında kazanan takımlar sevinirken mağlup olan takımlar üzüntülerine hakim olamadılar. Okullarını desteklemek için tribünde yerlerini alan çok sayıda öğrenci ve spor severler salonu tıklım tıklım doldurdu. Gençlerin coşkusu ile  karnaval havasına bürünen Atatürk Spor Salonu unutulmaz tarihi anlara şahit oldu. 

SPORA DESTEK

Müsabakalara 4 farklı daldan  katılan 20 okul dereceye girmek için ter döktü. Dereceye giren takımlara İlçe Protokolünün de katıldığı organizasyonda kupa ve madalyalar takdim edildi. Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kasım Adem Altun; çocukları spora teşvik etmek amacıyla Okul Sporları 2. Küme Futsal Müsabakaları düzenlendiğini kaydederek; ” Önceliğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi sporla buluşturup, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve bu bağlamda gençlerimizin fiziken, ruhen hazırlamak geleceğe sağlam bir nesil yetiştirmektir. Bu bağlamda Eğitim-öğretim faaliyetlerinin bir parçası olan sportif faaliyetlere her zaman destek vereceğiz” dedi

KUPA VE MDALYA

Futsal Genç Erkekler Futbol Turnuvası’nda Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi birinci, Akyazı Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, İşmont Halil Bildiricii Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü, Konuralp Anadolu Lisesi ise dördüncü oldu. Yıldız Erkeklerde ise Cumhuriyet Orta Okulu birinci, Akşemsettin İmam Hatip Orta Okulu ikinci, Atatükr Orta Okulu üçüncü, TOBB Hüsamettin Bayraktar Orta Okulu dördüncü olma başarısını gösterdi.

4 FARKLI KATEGORİDE

Küçük Erkeklerde TOBB Hüsamettin Bayraktar Orta Okulu birinci, İnönü Orta Okulu ikinci Dr Enver Ören Orta Okulu üçüncü ve Altınküre Orta Okulu dördüncü oldu. Futsal Genç Kızlar Futbol Turnuvası’nda ise Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi birinci, İşmont Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü, Akyazı Anadolu Lisesi dördüncü oldu.

Yorumlar (0)