Junior U9 Lig Başladı

Diğer Futbol 09.05.2022, 22:18 SporExpres
Junior U9 Lig Başladı

Junior Süper Lig organizasyonu adı altında yapılan U9 Ligi, 6 takımın katılımı ile başladı. Tek maç usulü 5 hafta sürecek olan ligin başlama vuruşu Cumartesi günü saat 15:00’da Serdivan’da yapıldı. İlk müsabaka Beşiktaş Sakarya F.O. – Sakarya Kartalspor arasında oynandı. İkinci müsabaka Kazımpaşa Birlikspor – Sakarya 1921 FK ve son müsabaka Lisa Tur Sakarya 1921 F.O. – Altınada FK arasında oynanarak ilk hafta maçları tamamlandı.

GELİŞİME KATKI SAĞLAAK

Junior Süper Lig  Genel Koordinatörü ve Basın Sözcüsü Seçkin Sürekli yaptığı açıklamada; “ Bu yıl başlattığımız U10 ve U11 liglerimizin ardından yaz dönemi öncesi son olarak U9 ligimizi başlatmanın mutluluğunu yaşamaktayız. U9 yaş kategorisinde U10 ve U11’lilere göre skor ve puan durumu paylaşılmamaktadır. Bu tercihimiz özellikle bu yaştaki çocukların gelişimine önem verilmesi ve özgüvenlerini güçlendirerek kendilerini sahada daha iyi ifade etmekerine yardımcı olmaktır. “ dedi

ALTYAPIYA DEĞER

Kazımpaşa Birlikspor başkanı Gökhan Gülseven;Biz bu yıl A takımımız ile BAL Ligine çıkarak hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Altyapımız bizler için çok önemli ve bu yaşta özellikle çocuklarımızın gelişim göstermelerini yakından takip etmekteyiz.

TECRÜBE KAZANMAK

Lige iki takım ile katılım sağlayan Erdoğan Çakır ise yaptığı açıklamada; “ Sakarya’da bir ilke imza atarak gençlerimiz, sporcularımız ve ailelerini bir araya getirerek inanılmaz bir organizasyona imza atıyorsunuz. Ufak yaşlarda henüz lig tecrübesi olmayan öğrencilerimizi bir araya getirerek, önce eğlenmelerini, sonra öğrenmelerini ve gelişmelerini sağlayarak önemli bir katkıda bulunuyorsunuz. Biz Sakarya 1921 Futbol Kulübü ve Lisa Tur Sakarya futbol okulu olarak aranızda bulunmaktan büyük onur duyuyoruz. Gençlere dokunmak, geleceğe dokunmaktır anlayışınızdan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Bizlere bu fırsatı sunan tüm ekibe teşekkürlerimizi sunarız “ ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)