banner212

banner211

Karasu'da Plaj Futbolu Resitali

2019 TFF Plaj Futbol Ligi Karasu etabı birbirinden heyecanlı müsabakalarla tamamlandı. Karasu Sahil Park plaj futbol sahasında düzenlenen turnuvada kupa Dülger Pansiyonun oldu.

Diğer Futbol 05.08.2019, 15:55 05.08.2019, 17:37 UTKU KAYNAR
Karasu'da Plaj Futbolu Resitali
banner218

2019 TFF Plaj Futbol Ligi Karasu etabı birbirinden heyecanlı müsabakalarla tamamlandı. Karasu Sahil Park plaj futbol sahasında düzenlenen turnuvada kupa Dülger Pansiyonun oldu. Şampiyona'da plaj futbollarının ünlü ismi Oktay Sarı kendine has anlatımı ile yine sporseverlerin beğenisi topladı. Şölen havasında geçen organizasyonda ünlü teknik adam Bülent Uygun , Oktay Sarı'ya plaket taktim etti.

Final programına Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Karasu Belediyesi Başkanı İshak Sarı, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Ersoy, Milli Takım ve Fenerbahçe’nin unutulmaz ismi Bülent Uygun, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, TFF Sakarya Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Belediye Başkan Yardımcısı  İsmail Karakaş, Yerel Basın ve çok sayıda vatandaş katıldı.   Türkiye Futbol Federasyonu, Karasu Belediyesi, Volkan Medya, Recep Kurt ve Yusuf Parlak’ın katkılarıyla Karasu Sahil Parkta, bir hafta boyunca düzenlenen organizasyonda Yalı Sahil, Akyurt İnşaat, Ozanlar Gücü, Kuzeyin Çocukları, Togaylar, Namazgâh Real Çelik Kapı, Kocaali Yeni Mahalle ve Dülger Pansiyon takımları mücadelede ter döktüler. Nefes kesen final grubu maçlarının sonunda Dülger Pansiyon rakibi Akyurt İnşaatı yenerek kupaya uzanan isim oldu.


 “KARASU SPOR KENTİ”
Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Milli Takımın ve Fenerbahçe’nin unutulmaz ismi Bülent Uygun; “Bir Karasulu olarak bu akşam sizlerle olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Çok güzel bir organizasyonda, hepsi birbirinden yetenekli futbolcuların oynadığı heyecanlı bir final maçı izledim. Karasulu olarak gurur duyduğum bir akşam yaşadım. Plaj futbolu adına yapılabilecek birçok şey Karasu’da hayata geçirilmiş. Bu durumda bizleri gerçekten gururlandırıyor. Şampiyon olan takımımızı tebrik ediyor ve Türkiye finallerinde başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.


“SPORA SONUNA KADAR DESTEK”
Turnuvanın ödül töreninde İlçedeki tüm spor faaliyetlerinin destekçisi olacağını belirten Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, sözlerinde şu ifadelere yer verdi; “Spor hayatımızın önemli parçası. Spor olmadan sağlıklı bir yaşam düşünülemez. Karasu’da spora, özellikle futbola önem veren bir İlçe. Sporseverin bu kadar fazla olduğu bir ilçede bizler de Karasu Belediyesi olarak imkânlarımız doğrultusunda bu alana yönelerek desteklerimizi sunacağız. Her yıl düzenlenen TFF plaj futbolu Karasu etabını bu yıl da görkemli bir organizasyonla tamamladık. Önümüzdeki yıllarda da bu organizasyonu daha kapsamlı bir şekilde halkımıza sunmayı planlıyoruz. Turnuvada emeği geçen başta Volkan Medya, Recep Kurt ve Yusuf Parlak olmak üzere tüm il ve ilçe protokolümüze teşekkür ediyor, Antalya’da düzenlenecek olan Plaj futbolu final etabında Sakarya’mızı temsil edecek olan Dülger Pansiyon’a başarılar diliyorum” dedi.


“KARASU DEMEK SPOR DEMEK”
TFF Plaj Futbolu Karasu etabı birincisine kupasını vermeden önce kısa bir konuşma yapan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce; “Türkiye genelinde Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlenen plaj futbolunun önemli bir ayağı da turizm ilçemiz Karasu’da gerçekleştiriliyor. Her yıl gerçekleştirilen TFF Plaj Futbolu Karasu etabında bu yıl şampiyon olan Dülger Pansiyon’a kupasını takdim ediyor ve Türkiye finallerinde başarılar diliyorum. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak spora destek veren, sporu önemseyen bir yapıya sahibiz. Görüyoruz ki İlçemiz Karasu’da spora özen gösteren bir ilçe. Bizim için spor demek kardeşlik demek, spor demek dostluk demek, spor demek Karasu demek, spor demek Sakarya demektir” dedi.
Turnuva sonucunda sıralama;

  1. Dülger Pansiyon
  2. Namazgâh Real Çelik Kapı
  3. Akyurt İnşaat
  4. Kuzeyin Çocukları                                                                                                                   Diğer ödüller ise;

 Gol Kralı; Tamer Erbaş
Fair Play Ödülü; Namazgâh Real Çelik Kapı
En İyi Kaleci; Feytullah Kutlu
En Değerli Futbolcu; Ömer Güllü
 

banner220
Yorumlar (0)