Kocaali'de şampiyon Açmabaşı

Kuzeyin en eski futbol turnuvasında Geleneksel “Esentepe Bahar Futbol Turnuvasında” Şampiyon Açmabaşı Köyü futbol takımı oldu.

Diğer Futbol 08.08.2022, 17:34 SporExpres
Kocaali'de şampiyon Açmabaşı

Sakarya ilinin en eski futbol turnuvalarından olan “Kocaali Bahar Futbol Turnuvası finalinde rakibi Demiraçma Köyünü 5-2 yenerek ipi göğüsleyen taraf Açmabaşı Köyü oldu. Normal sürede biten karşılaşmada Açmabaşı köyü rakibine karşı genelde üstün oynayarak hedefine ulaşan Açmabaşı köyü futbol takımı seyirci desteğinide ardına alarak seyir zevki üstün bir oyun oyun ortaya koydu. Kupa Final Programına Belediye başkanı Ahmet Acar'ın yanı sıra, Siyasi Parti İlçe Temsilcileri, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda spor sever vatandaşlar katıldı.

TARİHİ TURNUVA

Açmabaşı köyü futbol takımı kaptanı Usame Akbıyık oynanan final müsabakası ardından yaptığı değerlendirmede “ biz bu kupayı çok istiyorduk. Çünkü ilin kuzeyinde geleneksel bir turnuvada bizim takımın formasını geçmişte giymiş ve bugün aramızda olmayan büyüklerimizin hatıralarını yaşatmak istiyorduk. Geçmişte 30-40 yıl önce bu turnuvada oynayan ve başarılı maçlar çıkarmış büyüklerimizin hatıralarını dinleyerek büyüdük. Bugün büyüklerimizin başarılarını centilmenlik içerisinde tekrarlamaktan mutluyuz. Bu vesileyle geçmişte İlimizin en eski Bahar turnuvasında oynayan herkese ve köyümüz halkına bizim için çok anlamlı olan bu şampiyonluğumuzu armağan ediyoruz” dedi.

CENTİLMENCE GEÇTİ

Turnuva ardından açıklama yapan Açmabaşı Köyü Muhtarı Ali Şirin “ ilk önce böylesi geçmişi olan turnuvayı tertipleyen organizasyon ekinine teşekkür ediyorum. Takımlarımız centilmenlik içerisinde mücadele ettiler. Bu yönüyle şampiyonluk mutluluğumuz 2’ye katlandı.İlçemizde spor müsabakalarına destekler artarak devam ediyor. Bizim takımın sponsorlarına ve turnuva öncesi ve sonunda her şeyin eksiksiz ve aksamadan sürmesi için tüm olanaklarını kullanan Kocaali Belediyemiz ve Başkan Ahmet Acar’a Açmabaşı köyü muhtarı olarak teşekkür ediyorum” dedi.

ŞAMPİYONUN KUPASI BAŞKANDAN

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Karşı Mahalle'de düzenlenen "Esentepe Futbol Turnuvası" final maçına katılarak, Şampiyon Olan Açmabaşı takımına 1'lik kupasını taktim etti. Turnuvaya katılan tüm takımları tebrik eden Başkan Acar, " Bu turnuvanın hazırlanmasında emeği geçenleri tek tek tebrik ederim.Benimde çocukluğumdan beri hayalini kurduğum Esentepe Futbol Sahasını, hamd olsun 2020 yılında tamamlamıştık. Görüyoruz ki ; yaptığımız yatırımlar, gençlerimiz tarafından oldukça aktif kullanılıyor, turnuvalar düzenleniyor. Gençlerimizin aktivite alanı oluyor. Bu tabloda bizleri ziyadesi ile memnun ediyor. Bu vesile ile tekraren, bu sahanın buraya kazandırılmasında çok büyük emeği olan önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu'na , yatırımı devam ettirip tamamlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce'ye ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum" dedi.


Yorumlar (0)