SAÜ'de şampiyon Moritanya

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Topluluğu tarafından uluslararası öğrencilerin kurduğu 16 takımının katılımıyla futbol turnuvası düzenlendi.

Diğer Futbol 31.03.2022, 22:55 UTKU KAYNAR
SAÜ'de şampiyon Moritanya

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Topluluğu tarafından uluslararası öğrencilerin kurduğu 16 takımının katılımıyla futbol turnuvası düzenlendi. Oyuncuların ve taraftarların yer yer sportmenlik dersi verdiği turnuva boyunca rakiplerini eleyerek Yemen ve Moritanya finale kaldı. Kıran kırana geçen final maçını Moritanya takımı kazandı. Finali izlemeye gelen katılımcı takımların taraftarları da finalistlere gönülden destek oldu.

FUTBOL BİRLEŞTİRİCİ

Başlangıç düdüğünden itibaren kimi zaman tansiyonun yükseldiği oyunda, Yemen takımı oyuncularından biri orta sahadan pres yaparken sakatlanınca oyun durdu. Moritanya takımı oyuncuları, yaralı rakip topçunun yanına giderek yardım teklifinde bulundu. Yerden kalkarken iki takımın da desteğini alan Yemen takımı oyuncusu alkışlarla sahadan çıkarıldı.

Moritanya taraftarlarından olan bilgisayar mühendisliği öğrencisi Abaadi Gaoug, “Takımımızın kazanmasından dolayı çok mutluyuz. Turnuvada bazen gergin anlar oldu ama bu sayede yeni arkadaşlar kazandık. Futbol bizi birbirimize bağlıyor” diyerek sporun ırklar ötesindeki birleştirici ruhunu vurguladı.

DEVAMI GELECEK

Son düdüğün çalmasının ardından zaferi ilan edilen Moritanya takımı taraftarı büyük bir coşkuyla galibiyet kutladı. Maç sonundaki duygu ve düşünlerini öğrenmek adına mikrofon yönelttiğimiz Yemen takımı kaptanı Ammar Al-Obidy, “Mutluyuz ama kalbimizde buruk bir hüzün var. Bu zamana kadar gösterdiğimiz çaba sayesinde finale kaldık. Bugün oynadığımız maçta arkadaşlarımız arasında sakatlanan ve yaralananlar oldu fakat mücadelemizden vazgeçmedik. Bugün bir sebepten kazanamadık. Bazen böyle olur ama bu tarz etkinliklerin devam etmesini istiyoruz. Takımımla bir sonraki turnuva adına şimdiden heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)