banner212

banner211

SAÜ’DE FUTBOL COŞKUSU START ALDI

Sakarya Üniversitesi Kampüsünde her yıl geleneksel olarak düzenlenen futbol ligleri büyük bir coşkuyla başladı.

Diğer Futbol 13.03.2019, 13:55 13.03.2019, 14:20 UTKU KAYNAR
SAÜ’DE FUTBOL COŞKUSU START ALDI
banner218


Sakarya Üniversitesi Kampüsünde her yıl geleneksel olarak düzenlenen futbol ligleri büyük bir coşkuyla başladı. Her yıl Mart – Mayıs aylarında yapılan ve büyük bir ilgiyle karşılanan heyecan dolu müsabakalarda Üniversite personel ve öğrenci liglerinde amaç moral ve motivasyon arttırmak. Turnuvanın ilk gününde Personel Ligi’nde 2 karşılaşma oynandı. Mücadelelerin ilkinde Bilgi İşlem rakibi Strateji Gel. Dairesini 2-1 mağlup ederken, ikinci karşılaşmada ise gol yağmuru vardı. Fen Edebiyat Fakültesi rakibi Öğrenci Dekanlığı’nı 6-5 mağlup ederken, atılan goller ve oynanan oyun profesyonel ligleri aratmadı. 

BİLGİ İŞLEM 
ZORLANSA DA KAZANDI
Turnuvanın ilk maçına Bilgi İşlem hızlı başladı. İsmail’in golüyle 1-0 öne geçen Bilgi İşlem golden sonra da ataklarını kesmeyerek Kaptan Hakkı’nın golüyle durumu 2-0’a getirdi. İkinci yarı maça daha etkili başlayan Strateji takımı Anıl’ın golüyle farkı 1’e indirdi. İlerleyen dakikalarda beraberlik golü için yüklense de başka gol olmayınca Bilgi İşlem ilk maçından galibiyetle ayrıldı.

Bilgi İşl. Dai. Bşk.: 2        Strateji Gel. Dai. Bşk.: 1

Yer        : Kampüs Arena        Hakem: Cafer Mamak

Bilgi İşl. Dai. Bşk.: Tarık*** Bilal*** Mertkal*** İsmail*** Hakkı*** Maksun*** Kadir*** Mehmet***
Antrenör : Seyit Rıza Kuçcu 
Strateji Gel. Dai. Bşk.: Özgür** Kerem** Emre** Anıl** Fatih** Fazlı** Muhammed** Savaş** 
Antrenör : Özgür Pehlivan 
Goller : İsmail Erarslan (28.dk), Hakkı Çoban (38.dk) (Bilgi İşl. Dai. Bşk.), Anıl Yıldız (53.dk) (Strateji Gel. Dai. Bşk.)
Sarı Kart: Bilal Çetin (Bilgi İşl. Dai. Bşk.)
 
 

GOL YAĞMURUNU 
FEN EDEBİYAT KAZANDI
Turnuvanın ilk gününün 2’nci müsabakasında iki denk takım birbiri ile mücadele etti. Maçın başından sonuna kadar eşit süren müsabakada her iki takımda yarattığı pozisyonlar, oynadıkları futbol ve gollerle göz doldurdu. Karşılıklı atılan goller seyircilere büyük keyif verirken, 11 golün atıldığı mücadeleden Fen Edebiyat Fakültesi galip çıktı. 


Fen Edebiyat Fak. : 6        Öğrenci Dekanlığı: 5

Yer        : Kampüs Arena        Hakem: Eyüp Kolbudak

Fen Edebiyat Fak. : Celal*** Ahmet*** Hakan*** Mahmut*** Hami*** Mehmet*** Sadık*** Erkan*** Ertuğrul*** Fehmi*** Orhan***
Antrenör : Halit İnce
Öğrenci Dekanlığı : Ahmet F** Ahmet Ö** Enes** Onur** Safa** Mehmet** Mustafa** Özkan** Hüseyin**
Antrenör : Mustafa Kemal Köse
Goller : Hakan Yakut (13.dk), Hami Gündoğdu (48.dk), Orhan Kaplan (53.dk), Ahmet Turgut Bilgiçli (65.dk), Mahmut Cihat İzgi (77.dk), Mehmet Murat Şahin (85.dk) (Fen Edebiyat Fak.), Mustafa Kemal Köse (23-56.dk), Hüseyin Çalışkan (60.dk), Mehmet Uymaz (68.dk), Özkan Ergene (81.dk) (Öğrenci Dekanlığı)
 
 

    
 

banner220
Yorumlar (0)