Şöhretler Hendek'te buluştu

Hendek Belediyesi, 10 Numara Sportif, İzmir Gücü Spor Kulübü Derneği ve TR Cup işbirliğinde düzenlenen U9 – U14 arası ‘Uluslararası Hendek Cup Tayfur Havutçu Futbol Turnuvası Hendek Karması ve Şöhretler karması arasında oynanan müsabaka ile start aldı.

Diğer Futbol 23.06.2022, 23:47 24.06.2022, 00:01 UTKU KAYNAR
Şöhretler Hendek'te buluştu

Hendek Belediyesi, 10 Numara Sportif, İzmir Gücü Spor Kulübü Derneği ve TR Cup işbirliğinde düzenlenen U9 – U14 arası ‘Uluslararası Hendek Cup Tayfur Havutçu Futbol Turnuvası Hendek Karması ve Şöhretler karması arasında oynanan müsabaka ile start aldı.


Türk Milli takımında forma giymiş eski futbolcuların yer aldığı Şöhretler   Karması takımı sporcuları Eski Futbolcu Melih Gürbüztürk’ü protokolde ziyaret ederek hasret giderdiler .Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve protokole katılanlar Şöhretler Karması takımı oyuncularına hoşgeldiniz diyerek başarılar diledi.

YILDIZLAR GEÇİDİ
Turnuvaya Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Hendek İlçe Jandarma Komutanı Süleyman Sercan Candan, Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Akıcı, Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kasım Adem Altun, Hendek İlçe Sağlık Müdürü Tekin Ulaş Karatepe, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar, Tayfur Havutçu, Fevzi Elmas, Kaan Dobra, Ogün Temizkanoğlu, Ahmet Dursun, Faruk Atalay, Recep Çetin, Yankov, Soner Boz, Hasan Kabze, Nuri Çolak, Orhan Kaynak, Aytaç Ak gibi eski milli futbolcular ile birçok şehirden gelen sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

GURUR DUYUYORUM
Hendek’in kendisi için her zaman farklı olduğunu ifade ederek söze başlayan Eski Milli Futbolcu Tayfur Havutçu, “ Ben Almanyada doğdum 6 yaşında Türkiye'ye geldim. İlkokulu Hendek’te okudum. Çocukluğum Başpınar Mahallesinde boş arazilerde top oynayarak geçti. Her fırsatta her yerde bunu gururla söylüyorum ben Hendekliyim. Hendek’in çocuğuyum. Başkanımızla birlikte böylesine güzel bir organizasyona imza atmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Birçok ilden birçok sporcunun katılımı düzenlenen organizasyonda emeği geçen başta Başkanımız Sn. Turgut Babaoğlu’na ve Organizasyon ekibine ve beni kırmayıp gelen eski milli futbolcu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.


NEVZAT İNANÇ: KUTLUYORUM
Böylesine güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden İl Spor Müdürü Nevzat İnanç, “ Bu organizasyonu kurum olarak çok önemsediğimizi ifade etmek istiyorum. Sosyal Belediyeciliğin gereğini yapan Başkanımız Sn. Turgut Babaoğlu ve ekibi yürekten kutluyor büyük bir alkış istiyorum. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bu organizasyonlarda Belediyelerimizin ve kurumlarımızın daima yanındayız. Kurum olarak tüm imkanlarımızı seferber etmekten çekinmiyoruz. Organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyorum teşekkür ediyorum” dedi.


BAŞKAN BABAOĞLU: SPORUN MERKEZİ HENDEK
Başkan Babaoğlu, “dev organizasyonuna ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Hendek’imizin evladı, Türk Futbolunun beyefendisi Milli değerimiz Tayfur Havutçu’ya turnuvamıza sağlamış olduğu güçlü destek nedeniyle kendisine burada sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Hendek bir futbol şehridir, Hendek sporun kalbi ve merkezidir. Bunu her fırsatta yaşatıyor, gençlerimizin spora yönelmesi adına organizasyonlarımızla taçlandırıyoruz. 3 gün boyunca 9-14 yaşlarındaki Türk Futbolunun gelecekteki yıldızları olan değerli evlatlarımız sahada kıyasıya mücadele edecek. Şimdiden tüm takımlara başarılar diliyor, tüm sporseverleri bu heyecan kasırgasını izlemeye davet ediyorum. Organizasyonda emeği geçenlere, sponsorlarımıza ve tüm izleyenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

PLAKET TAKDİM ETTİLER
Konuşmaların ardından Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'na, İl Müdürümüz Nevzat İnanç'a,  ve Hendek ile Akyazı İlçe Spor Müdürlerimize Turnuva Tertip Komitesi tarafından teşekkür plaketi takdim edilirken, Başkan Babaoğlu ise Organizasyona katkılarından ötürü Hendekli Eski Milli Futbolcu Tayfur Havutçu’ya teşekkür plaketi takdim etti.
HENDEK KAZANDI

Hendek Karması ve Şöhretler Karması maçının ilk vuruşunu Eski Futbolcu Tayfur Havutçu gerçekleştirdi. Maçı Hendek Karması 7-6 kazanırken maç bitimi eski milli futbolcular taraftarlara formalarını hediye ederek forma imzaladı.

Hendek Karması: 7
Şöhretler Karması: 6
Hakemler: Soner Garip, Basri Divan, Bülent Yıldan
Stad: Hendek Atatürk
Hendek Karması: Vedat Yavuz, Recai Kandemir, Recep Anılmış, Adem Berberoğlu, İmdat Kum, Erhan Turunç, İlhan Var, Hakan Soylu, Yılmaz Aslan, Ali İhsan Ayar, Burhan Namlı, Timur Özne, Sadettin Meraklı, Yusuf Dural, Orhan Kumru
Antrenör: Nurullah Akçay
Şöhretler Karması: Fevzi Elmas, Tayfur Havutçu, Kaan Dobra, Ogün Temizkanoğlu, Ahmet Dursun, Faruk Atalay, Recep Çetin, Yankov, Soner Boz, Hasan Kabze, Nuri Çolak, Orhan Kaynak, Aytaç Ak, Şevket İlhan
Antrenör: Hakan Ünsal
Goller: Goller: Dk.2, 25, 39 Yılmaz, Dk.12, 35 Hakan Soylu, Dk.33 Timur Özne, Dk. 38 Orhan Kumru (Hendek Karması), Dk. 6, 27, 40 Ahmet Dursun, Dk.14, 40+1 Ogün Temizkanoğlu, Dk.20 Melih Kaya(Şöhretler Karması)


 

Yorumlar (0)