banner212

banner211

2020 Olimpiyatlarını Resmen istedik

TMOK Başkan Yardımcısı Hasan Arat: Türkiye çok ciddi hükümet desteğiyle buraya geldi.

Diğer 16.02.2012, 12:48
2020 Olimpiyatlarını Resmen istedik
banner218

TMOK Başkan Yardımcısı Hasan Arat: Türkiye çok ciddi hükümet desteğiyle buraya geldi. Bu, olimpiyat camiasında da hissediliyor


BAŞBAKAN AÇIKLAMIŞTI
Türkiye Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Hasan Arat, İstanbul'un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için aday adaylığı dosyasını, İsviçre Lozan'da IOC Aday Şehirler İlişkileri Direktörü Jacqueline Barrett'a verdi. Arat dosyanın teslim edilmesinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 13 Ağustos 2011'de açıkladığı, İstanbul'un aday adaylığından sonra en önemli adım olduğunu belirterek "25 Mayıs'ta Kanada'da adaylık statüsüne geçiş açıklanacak" ifadesini kullandı.


OLUMLU TEPKİLER ALDIK
Buenos Aires'te 2013 yılının eylül ayında yapılacak son oylamayla şehrin belirleneceğini belirten Arat, "Dosya tesliminde, önerdiğimiz hazırlık planı ile ilgili çok olumlu tepkiler aldık. Mevcut tesisler ile yapılması planlanan tesisleri tanıttık" diye konuştu. 2020 Olimpiyatları için diğer adayların hepsinin kuvvetli olduğunu kamuoyunun çok iyi bilmesi gerektiğini kaydeden Arat, bunlar arasından en iyi çalışma yapan ve IOC'ye en çok güven veren şehrin seçileceğini ifade etti.

2013'ÜN 7 ŞANSLI ŞEHRİ BELİRLENDİ
2013'te Türkiye'de düzenlenecek 20 Yaş Altı Dünya Kupası maçları'nın Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Rize ve Trabzon'da düzenlenmesine karar verildi

Futbolda Türkiye'nin 2013'te ev sahipliğini yapacağı ve 24 takımın katılacağı FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın organizasyon toplantısı İsviçre'de gerçekleştirildi, maçların düzenleneceği şehirler de belirlendi. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan konu ile ilgili dün yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "2011'İN ekim ayında FIFA ile TFF yetkililerinin aday şehirlere yaptığı ziyaretler ile komitenin notları değerlendirildi. FIFA'nın Dünya Şampiyonası'ndan sonraki en önemli etkinliği olan 2013 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Rize ve Trabzon'da yapılması kabul edildi."

 

Yorumlar (0)