4'lü Final Heyecanı Sakarya'da

Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde dev bir şampiyona daha başlıyor. Beşiktaş, Spor Toto SK,  Eskişehir ve Beykoz gibi hentbolun en iyileri Sakarya’da Hentbol Türkiye Şampiyonası’nda kupa için mücadele verecek. Serdivan Spor Salonu’nda ilk düdük 28 Mayıs cumartesi günü çalacak. Başkan Yüce, “Sporun şehrinde yeni bir heyecan başlıyor, tüm Sakarya’yı bekliyoruz” dedi.

Diğer 27.05.2022, 19:15 SporExpres
4'lü Final Heyecanı Sakarya'da

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehirde sportif anlamda yepyeni bir heyecana daha öncülük ediyor. Futbolda, amatör branşlarda ve özellikle bisiklet alanında uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yaptığı için son yıllarda ismi ‘Spor Şehri’ olarak anılan Sakarya’da bu kez hentbolun nabzı atacak. Türkiye’de ciddi bir kitleye ulaşan hentbolda kazananlar ilimizde belirlenecek. Finallere çıkmaya hak kazanan 4 büyük takım, dörtlü finalde Serdivan’da karşı karşıya gelecek.

4 büyük takım ter dökecek

Büyükşehir’in girişimleriyle Serdivan’da yapılması kararlaştırılan Erkekler Türkiye Hentbol Şampiyonası Beşiktaş, Spor Toto SK,  Eskişehir ve Beykoz gibi 4 büyük kulübün yer aldığı maçlarla 7’den 70’e tüm sporseverlerin unutamayacağı bir heyecana sahne olacak. Şampiyonanın basın toplantısı Serdivan Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Türkiye genelinden önemli spor adamlarını ve hentbolun en iyilerini ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, tüm Sakarya’yı bu heyecana ortak olmaya davet etti.

Kaptanlar konuştu

Şampiyona öncesi görüşlerini ifade eden Eskişehir Ormanspor’un kaptanı Ramazan Döne, “Biz yeni kurulan bir takımız. Önemli eksiklerimiz var. Biz buradaki arkadaşlarımızla yarın ve finalde iyi mücadele edip kupayı almak istiyoruz” dedi. Beşiktaş’ın kaptanı Ozan Arifoğlu ise, “En iyi oyuncular burada, Sakarya'da. Yarın zorlu bir rakiple karşılaşacağız. Güzel maç olacak, herkese başarılar. İyi olan kazansın” diye konuştu. Beykoz ekibinin kaptanı Çağlayan Öztürk, “4 tane çok iyi takım burada. Zemin güzel, keyifli geçeceğini düşünüyorum. Ev sahipliği yapan Büyükşehir’e teşekkürler" ifadelerini kullandı. Son olarak söz alan Spor Toto SK’nın kaptanı Alperen Pektaş: "İyi bir mücadele olacak. 4 harika takım. Şehir güzel, tüm takımlara başarılar" şeklinde konuştu.

“30’a yakın branşta 4 bine yakın sporcu ağırladık”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Yüce, Sakarya’nın ortak olduğu organizasyonlar sayesinde ‘spor şehri’ ve ‘bisiklet şehri’ unvanlarıyla özdeşleştiğini anlatırken, “Biz Sakarya’da bu tip organizasyonlara artık aşinayız. Farklı spor branşlarının şampiyonluk müsabakalarına ev sahipliği yapıyoruz. Her yıl çeşitli uluslararası bisiklet yarışlarına ve bisiklet dünya şampiyonluklarına ev sahipliği yapıyoruz. Ayrıca Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak 30’a yakın branşta 4 bine yakın sporcumuzla şehrimizi ve ülkemizi; ulusal ve uluslararası müsabakalarda temsil ediyoruz. Buradan hareketle gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Dünya Bisiklet Şehri Sakarya’ya; Sporun Şehri Sakarya’mıza hoş geldiniz! Türkiye Erkekler Hentbol Kupasının dörtlü final maçlarının hayırlı olmasını dilerim. Dörtlü finale çıkan takımlarımızı ve şampiyon takımımızı tebrik ederim. Her birinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sakarya sizin eviniz, dünyayı misafir ederi. Sporun şehrinde yeni bir heyecan başlıyor, tüm Sakarya’yı bekliyoruz” dedi.

Maç programı ve konser

Dörtlü şampiyonanın ilk maçı 28 Mayıs Cuma günü (yarın) saat 14.00’da Beşiktaş ve Spor Toto SK arasında oynanacak. İkinci maçta ise yine 28 Mayıs’ta saat 16.00’da Beykez Bld. Ve Eskişehir Orman SK karşı karşıya gelecek. Üçüncülük maçı 29 Mayıs Pazar günü 16.00’da ve büyük final ise aynı günün sonunda 20.30’da başlayacak. Şampiyonanın son günü final maçı öncesinde ünlü şarkıcı Emre Kaya konser verecek. Gençlerin ilgiyle takip ettiği sanatçı sahada eline mikrofonu alıp en sevilen şarkılarını seslendirecek. Müsabakalara ve konsere katılım ücretsiz olacak. Her yaştan insan, hafta sonunu unutulmaz bir şampiyonayla değerlendirebilecek. 

Yorumlar (0)