Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir ve Asbaşkan Ali Koç dün yine ekranlardaydı." />

banner212

banner211

58 uygulanırsa 7 takım düşmeli!


Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir ve Asbaşkan Ali Koç dün yine ekranlardaydı.

Diğer 25.01.2012, 10:56
58 uygulanırsa 7 takım düşmeli!
banner218


Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir ve Asbaşkan Ali Koç dün yine ekranlardaydı. Lig TV'ye çıkan ikili yarın yapılacak olan TFF Olağanüstü Kongresi öncesi bazı konulara dikkat çekti ve şikeyle ilgili kararın uzun bir zaman dilimi sonrası verilmesi gerektiğini ifade ettiler. 58. maddenin uygulanması halinde olacaklar hakkında açıklama yapan Özdemir, "Beş arkadaşımızın tutuklulukları devam ediyor, serbest kalan kardeşlerimiz için sevindim. Hala 23 tutuklu bu sürecin geçmesini bekliyor. Kanundan sonraki toplantıda, bir duruş sergilediklerini, gündemde 58. maddeyi konuşmamız gerektiğini söyledim. Hep F.Bahçe öne sürüldü. Tek suçlu F.Bahçe'dir denildi. 7 Süper Lig, 1 Bank Asya 1. Lig takımı var. Nasıl bir yol izleyeceğimizi dile getirdim. 58. madde uygulanırsa, şike veya teşvik ya da teşebbüs bile eden herkes küme düşer. 7 takım ligden düşer. Devam eden süreçte küme düşürülme olursa, Türk sporu büyük zarar görür" görüşünde bulundu. Özdemir, "3 Temmuz'dan beri F.Bahçe camiası olarak zor bir süreçten geçtik. Olay yargıya taşınmış durumda. İddianame sonrasında, 14 Şubat'ta ilk dava yapılacak. F.Bahçe olarak biz ve yargılanmakta olan arkadaşlarımız bu davanın sonunda suçsuz olarak beraat edecektir" yorumunu yaptı.


20 GÜNDE SAVUNMA MI VERİLİR!


TFF tarafından verilecek kararlarla ilgili olarak konuşan Özdemir, "Eğer tapeleri incelerlerse, bu takım sayısının 8 değil, 11 takıma kadar çıkabileceği belirtilmektedir. Acele karar verme yoluna giderlerse, PFDK ve Tahkim yetiştirmeye çalışırsa, adaletli bir karar çıkmayacaktır" dedi. Koç ise, "20 gün içinde savunma yapacaksın diyorlar. Niçin suçlandığınız yazmıyor. TFF hiç hakem raporlarından bahsetmiyor. Şu anda sadece iddialarla karar verilemez" diye konuştu.


TFF YÖNETİMİ GÜVEN TAZELEMELİ


Ali Koç'un TFF Yönetim Kurulu'nda güven tazelenmesi talebi de dikkat çekti. TFF'nin süreci iyi yönetemediği kanaatinde olduklarını belirten Koç, "Kendi genel kurulumuzda kendi üyelerimizle tarihi bir karar ve yol haritası için buluşma ihtiyacı duymaktayız. Ama diğer tarafta bizimle ilgili verilecek karar bizim kontrolümüzde olan bir karar değil. O yüzden bizim düşüncemiz TFF yönetim kurulunun bir güven tazelemesi... Özgüven kaybı, eylem, söylem farkı var. Karar alma yetkisi azalmış, kullanılmıyor" dedi.


TRANSFERLER İÇİN NE DEDİLER?


Nihat Özdemir ve Ali Koç katıldıkları canlı yayında Senegalli golcü Moussa Sow'la ilgili olarak "Görüşmelerimiz sürüyor. Önümüzdeki günlerde daha netleşecek. Kamuoyuna bir açıklama yapmadan ne Krasic ne de başka bir isimle ilgili konuşmayız, konuşamayız. Gerekli açıklamayı yapacağız. Tüm dallarda güçlüyüz" ifadelerini kullandı.


(sabah)
banner220
Yorumlar (0)