AFRA ADIYAMAN AVRUPA ŞAMPİYONU

Sakaryalı Milli sporcu Afra Adıyaman Macaristan’da yapılan Avrupa Kick Boks Şampiyonası'nda şampiyon oldu.

Diğer 30.08.2019, 14:31 04.09.2019, 17:39 SporExpres
AFRA ADIYAMAN AVRUPA ŞAMPİYONU

AFRA AVRUPA ŞAMPİYONU

Sakaryalı Milli sporcu Afra Adıyaman Macaristan’da yapılan Avrupa Kick Boks Şampiyonası'nda şampiyon oldu. Adıyaman bu kategoride Türkiye’ye ilk şampiyonluğu getiren isim oldu.

Daha önce 13 kez Türkiye Şampiyonluğu 6 Avrupa şampiyonluğu 1 Akdeniz Oyunları şampiyonluğu ve 2 Avrupa İkinciliği bulunan Afra Adıyaman Macaristan’da yapılacak olan Gençler Avrupa Kick-Boks Şampiyonası’nda da altın madalyanın sahibi oldu.

Çeyrek finalde son Dünya Şampiyonu Yunan rakibini Zarmakoupi Paraskevi-Semeli’yi eleyen Afra Adıyaman, yarı finalde İtalyan rakibi Fiore Lisa’yı sayı ile nakavt etti. Finalde karşılaştığı İspanyol rakibi Barbientos Aguilar Selena’yı da mağlup etmeyi başaran milli sporcumuz Gençler 50 Kg’da Avrupa Şampiyonu ünvanını kazandı.

MİLLİ GURUR

Sakaryalı Milli Takım antrenör Serkan Yılmazer uzun bir mücadelenin ve emeğin karşılığını aldıkları için mutlu olduklarını belirterek; ‘’ Her zaman inandığımız ve güvendiğimiz bir sporcumuzdu Afra Adıyaman. Bugünde hem bizi hemde Türk Milletini yanıltmadı ve hepimizi gururlandıran bir başarıya imza attı. Bizde desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz’’ dedi.

HEDEF OLİMPİYAT

Avrupa Şampiyonuğunu kazanan Afra Adıyaman büyük bir sevinç ve gurur yaşadığını belirterek; ‘’ Bugüne kadar bana desteğini esirgemeyen aileme, hocalarıma, bizi duaları ile yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum.Asıl hedefim olimpiyat şampiyonu olmak istiyorum. 2021 yılında Dünya Oyunlarında ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Bunun içinde çok çalışacağım’’ dedi.

ÖZSOY'DAN TEBRİK

Avrupa Şampiyonası öncesinde Milli Takımda yer alan  sporcuları ve antrenörlerini ağırlayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy; “Avrupa Şampiyonu olan Afra Adıyaman’ı tebrik ederek , Afra kızımız Sakarya ve Türkiye Kick Boks tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Kendisi ile ne kadar övünsek azdır. Bu büyük başarıda pay sahibi olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)