banner212

banner211

Agora'da Dart Heyecanı

Agora Alışveriş Merkezi Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliği ile düzenlenen Agora 2.Okullar Arası Dart Turnuvası’nın finalistleri heyecan dolu yarışmaların ardından belirlendi.

Diğer 20.12.2018, 16:36 20.12.2018, 16:49 UTKU KAYNAR
Agora'da Dart Heyecanı
banner218

Agora Alışveriş Merkezi Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliği ile düzenlenen Agora 2.Okullar Arası Dart Turnuvası’nın finalistleri heyecan dolu yarışmaların ardından belirlendi.

Düzenlediği etkinlikleri ve turnuvaları ile ilgi odağı olan Agora Alışveriş Merkezi; 10 – 14 Aralık tarihleri arasında Orta ve Lise okullarında eğitim gören öğrencileri ağırladı. 10 Aralık Pazartesi günü İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un katılımı ve ilk dart okunu dart panosuna atması ile başladı. Ortaokul ve lise öğrencilerinin kıyasıya rekabetine sahne olan turnuvanın final maçları toplamda 107 okulun katılımı ile gerçekleşti.

HEDİYELERİNİ ALDILAR

10 – 14 Aralık tarihleri arasında profesyonel hakemler eşliğinde gerçekleşen turnuvanın finalinde ilk 4’e giren okullar kupa ve başarı belgelerinin sahibi oldular. Yıldız Erkekler de birinci Pamukova İmam Hatip Ortaokulu, ikinci Fatma Hanım Ortaokulu, üçüncü özel Bil Ortaokulu ve dördüncü Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu oldu. Yıldız Kızlar da ise; birinciliği Pamukova Yenice ortaokulu, ikinciliği Karakamış Ortaokulu, üçüncülüğü Ferizli Rüveyda Güneş Ortaokulu ve dördüncülüğü Geyve İmam Hatip Ortaokulu göğüsleyerek kupa, madalya ve başarı belgelerinin sahibi oldular.

Genç Kızlar karşılaşmasında Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci olurken, Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Özel Enka Okulları üçüncü ve Şehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesi dördüncü oldu. Genç Erkekler de ise birinci Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ikinci Enka Okulları, üçüncü Pamukova Akhisar Anadolu Lisesi ve dördüncü Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Kupa, Madalya ve başarı belgelerinin yanı sıra Agora Sinemaları, Agora Eğlence Merkezi, Köfteci Ramiz ve Burger King mağazalarından hediye ve hediye çeklerinin sahibi oldular.

KENDİ OKLARI İLE ELENDİLER

Agora’da düzenlenen turnuvada sırasında Fatih MTAL ile Cumhuriyet AL arasında oynanan müsabakada Fatih MTAL'nin okları iyi olmadığını ve borda saplanmadığını fark eden Cumhuriyet AL öğrencileri kendi okları rakip takıma vererek centilmenlik örneği gösterdiler.  Mücadeleyi kendi okları ile kaybeden Cumhuriyet AL okul takımına Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Sporları Birimi centilmenlik centilmenlik kupası vererek yapmış oldukları davranıştan dolayı teşekkür etti.


 

banner220
Yorumlar (0)