banner212

banner211

Akbalık Ağası Kıspet giyip güreşti

Akyazı Akbalık Ayşecik Güreşleri Ağası İdris Caymaz kispet giyerek güreş tuttu. Caymaz’ın başpehlivanlarla başa baş güreş tutması güne damga vurdu.

Diğer 29.06.2016, 16:46 30.06.2016, 00:42 UTKU KAYNAR
Akbalık Ağası Kıspet giyip güreşti
banner218
  

 

Akyazı Akbalık Ayşecik Güreşleri Ağası İdris Caymaz kispet giyerek güreş tuttu. Caymaz’ın başpehlivanlarla başa baş güreş tutması güne damga vurdu.

    

Akyazı her yıl geleneksel olarak düzenlenen Akbalık Ayşecik güreşleri festivali öncesi Akbalık Ağası kispet giyerek güreş tuttu. Kocaeli’de bulunan yağlı güreş salonunda kispet giyerek mindere çıkan Akbalık Ayşecik Güreşleri Ağası İdris Caymaz, kendisinden yaşça küçük ve tecrübeli pehlivanlar karşısında adeta göz kamaştırdı.  

 

20-Akbalık Güreşleri Ağası İdris Caymaz, İzmit Bölgesi başpehlivanları ile güreş tuttu. Birçok güreşi kazanan Caymaz’ın performansı hayretle karşılandı.

 

Şaşkına çevirdi

Yıllar önce güreş yapan ve eski performansından bir şey kaybetmemiş gözüken  Caymaz’ın sergilediği performans başpehlivanları şaşkına çevirdi. Caymaz’ın genç ve tecrübeli başpehlivanlarla yaptığı güreşleri izleyen güreş severler, “Gerçeği söylemek gerekirse İdris Ağa’nın yıllar sonra böylesine başarılı bir performans sergileyeceği aklımızın ucundan geçmezdi” düşüncesinde birleştiler.

 

‘Güreşi çok seviyorum’

Rakiplerinin genç ve çok başarılı başpehlivan olduklarını belirten Caymaz, “'Başpehlivan arkadaşlarımızla aramızda tecrübe ve yaş farkı vardı. Arkadaşlar beni bayağı bir zorladılar. Ancak tecrübem onların karşısında ayakta durmamı sağladı. Bu nefesi aldığım sürece güreşe hem destek olacağım hem de yapacağım. Kendimi bildim bileli güreşin içindeyim. Güreşi ve güreşmeyi çok seviyorum” dedi.

 

Caymaz: Bu yıl çok farklı olacak

Akbalık güreşleri ile ilgili olarak gazetemize özel bir açıklama yapan İdris Caymaz, “Ağalık yaptığım dönem içerisinde ata sporunu yaşamak ve yaşatmak adına başlattığımız güreş festivali kimsenin hayal edemeyeceği noktalara geldiğini söyleyebilirim.  10 Temmuz’da yapılacak güreşlere olan yoğun ilgi, bizlere daha çok haz veriyor. Bu yıl ki organizasyon çok farklı olacak. Bu yıl ilkler yaşanacak. Her sene daha da güçlenerek, daha da yapılanarak yaptığımız güreşlerin bu yıl ses getireceği müjdesini şimdiden verebilirim” ifadelerini kullandı.


Kadir ŞİRİN/SakaryaHalk

 

 

banner220
Yorumlar (0)