banner212

banner211

Akbalık Yağlı Güreşleri başlıyor

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 56'ıncısı gerçekleşecek olan Akbalık Yağlı Güreşleri için basın toplantısı gerçekleştirildi. Güreşler 16 Haziran Cumartesi günü saat 10:00'da başlayacak.

Diğer 13.06.2018, 12:20 UTKU KAYNAR
Akbalık Yağlı Güreşleri başlıyor

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 56'ıncısı gerçekleşecek olan Akbalık Yağlı Güreşleri için basın toplantısı gerçekleştirildi. Güreşler 16 Haziran Cumartesi günü saat 10:00'da başlayacak.

Akyazı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenerek yoğun ilgi ve katılım gören ve bu yılda 56. düzenlenecek olan Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan güreşlerinin Organizasyon toplantısı Akbalık Er Meydanında yapıldı.

AĞA'DAN DAVET VAR

Güreş ağası Mehmet Öztürk yaptığı konuşmada“56.sı düzenlenecek olan Akbalık Yağlı güreşleri için herkesi davet ediyorum. Emeği geçen köy halkına, belediye başkanı Hasan Akcan’a bir dönem önceki ağamız İdris Çaymaz’a hizmeti geçmiş herkese şükranlarımı iletiyorum. Akyazı’nın tanıtımına faydası olacak bu etkinlikte. Güreşi sevmem babam vasıtasıyla olmuştur. Rahmetli babam güreşlere gidiyordu. Babamın sayesinde bu güreşçi kardeşlerimle tanışmış bulundum. Tüm halkımızı 16 Haziran’da yapılacak olan Akbalık yağlı güreşlerine davet ediyorum “ dedi.

foto:mehmet öztürk ağa

GURUR VERİCİ BİR ORGANİZASYON

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan her zaman üstüne koyarak başarılı organizasyonlar çıkardıklarını söyleyerek “ Akbalık yağlı güreşlerini kazandırmak onur ve gurur verici Akyazı’nın isminin güzel anılması noktasında güzel bir etkinlik. Akyazı Belediyesi olarak bir tik ileri koyarak etkinliklerimizi yapıyoruz. Bu yıl Akyazı’da yaz tatilinde 13 branşta gençlere yönelik spor faaliyetlerini sürdüreceğiz. Gayemiz çocuklarımız yetişen neslimiz sokakta kötü alışkanlıklar edinmesin, Ülkesine milletine faydalı olsun. İnşallah başarılı olduğumuza inanıyorum. Akyazı’da değişiklikler olduğunu inanıyorum. Böyle güzelliklerle hepimizi bir arada olalım inşallah “ dedi.

FOTO: HASAN AKÇAN

Organizasyon toplantısı sonrası yeni yapılan Akbalık Mahalle konağında protokol üyeleri ve güreşçilerle birlikte iftar yapıldı. İftar yemeğine Sakarya Milletvekili Zihni Açba, Akyazı Belediye  Sakarya Milletvekili Adayı Recep Uncuoğlu, Başkanı Hasan Akcan, güreş ağası Mehmet Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak, Akyazı İlçe Spor Müdürü Adem Altun, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, mahalle sakinleri, güreşçiler ve basın mensupları katıldı.

16 Haziran Cumartesi günü saat 10:00’da start alacak 56. Akbalık Yağlı Güreşlerine  bu yıl 50’ye yakın başpehlivan ve toplamda ise her yıl olduğu gibi 14 kategoride 1000’e yakın pehlivanın dualı çayırda kol bağlayacak.

Yorumlar (0)