banner212

banner211

Akyazı boksa kucak açtı

Akyazı'da yeni kurulan Dolunay Spor Kulübünün çalışmalara başlaması ile ilçede yeniden boks branşında bir heyecan yaşanmaya başlandı.

Diğer 01.01.2018, 22:51 01.01.2018, 22:52 UTKU KAYNAR
Akyazı boksa kucak açtı

 

ASKF başkanı Yaşar Zımba ve iş adamı Ünal Uluköylü'nün destekleri  ve  Ahmet Silahcı başkanlığında kurulan Akyazı Dolunay Boks Kulübü bayanlar ve genç erkekler kategorilerinde müsabakalara katılacak sporcular yetiştirecek. Kulübün baş antrenörlüğünü Türkiye Boks Federasyonunda çeşitli kademelerde görev yapan milli takım antrenörlerinden Ertuğrul Akgün yapacak.

 

Kulüp başkanı Ahmet Silahcı Akyazı ilçesine boksu sevdirmeyi amaçladıklarını belirterek " Gençlerimize sahip çıkıp kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için bu kulübü kurduk ve bundan sonra elimizden gelenin en iyisini yapmak için mücadele edeceğiz" dedi.

 

Antrenör Ertuğrul Akgün; "Böyle güçlü kadro ile çalışmak benim için bir onurdur. İnşallah iyi bir atılım yapıp çalışmalarımıza hız katarak kulübümüzü en iyi yere getirerek boksta söz sahibi olmak istiyoruz" dedi.

 

Dolunay Spor Kulübü sporcularının, Türkiye Boks şampiyonaları başta olmak üzere bir çok organizasyona katılmaları için sponsorluk görevini üstlenen iş adamı Ünal Uluköylü; "Bu tür faaliyetlerle gençlerimize sahip çıkarak topluma kazandırmak ve sporda başarılı olmak  için desteklerimizi sürdüreceğiz" dedi.

Yorumlar (0)