banner212

banner211

Akyazı'da yüzme bilmeyen kalmayacak

Akyazı Belediyesi ve Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür evi sıcak yaz aylarını sosyal aktivite ile değerlendirmek isteyen herkesi yüzme öğrenmeye davet ediyor.

Diğer 31.05.2013, 14:09
Akyazı'da yüzme bilmeyen kalmayacak
banner218
Bugüne kadar ilçede yaptığı önemli sportif faaliyetler ile takdir toplayan Akyazı Belediyesi ilçeye yeni sportif faaliyetler kazandırmak üzere Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür evi ile harekete geçti. Hemen her yaştan ve her gruptan tüm vatandaşlara hitap eden yüzme kurslarının kayıtlarını almaya başladı.

Sağlıklı olan her yaştan ve her gruptan herkesin rahatlıkla katılabileceği yüzme kursları sayesinde Akyazılılar hem spor yapmış olacaklar hem de Yüzmeyi öğrenmiş olacaklar. Akyazı Belediyesi yetkilileri Yüzme kurslarına kayıtların başladığını ve 14 Haziran'a kadar son başvurunun alınacağı belirtirken yüzme kurslarına bay ve bayan çocuk grupları, yüzme bilenler, öğrenmek isteyenler ve tüm grupların bu kurslara katılabileceğini bildirdiler.
Adapazarı olimpik yüzme havuzunda tamamen profesyonel yüzme hocaları tarafından verilecek olan kurslara katılım için sadece olimpik yüzme havuzunun eğitmen ücreti olarak 50 TL ödemek yeterli oluyor. Olimpik yüzme havuzuna gidiş ve geliş için ise Akyazı Belediyesi'nin servis araçları yüzme kursuna katılanları ücretsiz olarak götürüp getirecek. kursa gidecekler mayo, saç bonesi, havlu, terlik gibi yüzme kursu esnasında kullanacakları kendi malzemelerini kendileri temin edecekler. Bunun dışında Olimpik yüzme havuzunda ekstra hiçbir ücret ödemeyecek.
Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, “Sıcak yaz aylarında serinletici bir sportif aktivite olan ve vücudun her kasını çalıştıran vücudu zinde tutan ve bir o kadar faydalı olan yüzme sporunun ilçemizde daha da yaygınlaştırılması ve olası boğulma vakalarının azalmasını sağlamak hem halkımızı spora teşvik etmek hem de halkımızı yüzme konusunda daha da bilinçlendirmek amacıyla Akyazı Belediyesi olarak Yüzme kurslarımızı başlattık bu sayede vatandaşlarımız inşallah hem spor yapacaklar hem de eğlenip yüzme kursumuz sayesinde tamamen profesyonel hocalardan olimpik yüzme havuzunda yüzmeyi öğrenecekler. Böylelikle artık denizlerde daha bilinçli yüzecekler. Boğulma vakalarımız da azalacak. Normal şartlarda yüzme kurslarına katılmak için aylık 75 TL sadece kayıt ücreti ve yüzme kulüplerine üye olmak gerekiyor ayrıca haftada iki gün olan yüzme kurslarına gitmeniz için ayrıca gidiş geliş bir yol ücreti vermeniz gerekiyordu belki de toplamda bir kursiyere bu ücret kurs ücreti ve yol ücreti ile birlikte 180 TL gibi bir rakama geliyordu ama biz Akyazı Belediyesi ve Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür evi olarak yüzme sporunda herkesin faydalanabilmesi için İl spor müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler sonrasında katılımcılar için sadece eğitmen ücreti olan 50 TL ödemesi konusunda anlaşmaya vardık bu parayı eğitmen ücreti olarak tamamen onlar alacaklar ama biz yüzme kursuna katılan kursiyerleri de olimpik yüzme havuzuna ücretsiz olarak servisle götürüp kurs bitiminde de Akyazı’ya geri getireceğiz” dedi.

Yorumlar (0)