1- Holosko'nun aut çizgisinde pozisyon almış Mustafa Pektemek'e veremediği pas." />

banner212

banner211

Ali Ece: Hatadan dönememek


1- Holosko'nun aut çizgisinde pozisyon almış Mustafa Pektemek'e veremediği pas.

Diğer 06.02.2012, 08:30
Ali Ece: Hatadan dönememek
banner218

1- Holosko'nun aut çizgisinde pozisyon almış Mustafa Pektemek'e veremediği pas.


2- Simao'nun bomboş Pektemek yerine Pektemek'in 20 metre soluna hiç kimseye attığı pas.


3- Yenen golde savunmanın bir kısmının alan savunması yaparken, diğer kısmının adam savunması (yapar gibi) yapması:
Belki de derbiler tarihinde, hatta mahalle maçları tarihinde duran toptan yenilen en kötü gol!Bir derbinin ilk 15 dakikasında bu kadar kötü hatalar yaparsanız, rakip sizi baskı altına almadan da golü bulabilir. Derbilerde belirleyici olan 'küçük gözüken' ama tarihte binlerce derbinin kaderini değiştirerek 'büyük etki yaratan' hatalardır.Holosko'nun 4 yıldır kendisini 'Hayalet Casper' zannedip rakip savunmanın içinden geçmeye çalışırken kaptırdığı topları bir araya getirsek Kadıköy'den Beşiktaş'a üçüncü bir köprü olur! Egemen gibi yüreğiyle savaşanlar da icabında o köprünün altından yüzerek herkesi geçip formanın hakkını verirler.Ancak Egemen'lerin emekleri bile böyle akordu bozuk bir takımda boşa gider:


İlk yarı sonunda sahanın en çok koşan 4 oyuncusu da Beşiktaş ilk 11'indendi. Ama Beşiktaş, F.Bahçe'nin yarısı kadar isabetli pas yapabilmişti ve Beşiktaş'ın topu topu 1 isabetli şutu vardı!Tabii ki tüm bunlar Fernandes'in yokluğuyla da ilintili. Ancak asıl mesele şu: 3 kulvarda iddialı olan bir takımın kadrosunda nasıl tek bir hücuma dönük merkez orta saha yer alır ve alternatifi olmaz? Alves'e verilen daha doğrusu Portekiz sokaklarına atılan parayla neden ikinci bir Fernandes kadroya dahil edilmez?


FUTBOLUMUZ ZEHİRLİ?


2. yarıda Beşiktaş, Fernandes tipi bir oyuncuyu daha da fazla aradı. Rakip üzerinde baskı kurulan anlarda final paslarındaki kalite yetersizliği, ilk yarıya göre toparlanan Beşiktaş'ın golü bulmasını engelledi. Yine 2. yarıda toparlanan Tanju'nun en iyi oynadığı dakikalarda oyundan alınması, Carvalhal'ın tüm sezon yaptığı kritik değişiklik hatalarından birisiydi.Bir derbide biber gazı sıkılacak kadar zehirli futbol atmosferi yaratan Türk futbolunun yönet(emey)icilerine ise ne desek boş. Zamanında yan yana maç izleyen insanların psikolojileri nasıl statta ateş yakabilecek hale gelir?


Kaynak : http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20120206/ali_ece_hatadan_donememek.html

banner220
Yorumlar (0)