Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ortaklığında her yıl  03-09 Ekim 2022 tarihlerinde düzenlenen Amatör Spor Haftası açılışı Çark Caddesinden Demokrasi meydanına düzenlenen yürüyüş ile başladı.  

Diğer 04.10.2022, 11:29 SporExpres
Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ortaklığında her yıl  03-09 Ekim 2022 tarihlerinde düzenlenen Amatör Spor Haftası açılışı Çark Caddesinden Demokrasi meydanına düzenlenen yürüyüş ile başladı.  Amatör Spor Haftası boyunca 16 ilçede Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı tüm tesislerde etkinliklerimiz devam edecek

ÇARK CADDESİ’NDE KORTEJ
Çark Caddesinden başlayan yürüyüşe Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç Adapazarı Belediye Başkan Yard. Fatih Çelikel, ,Sakarya ASKF Başk. Yaşar Zımba,Amatör Spor Kulup yönetici ve sporcuları,amatör sporcular ve  Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı antrenörler,sporcular ve halktan katılımlar ile demokrasi meydanına bando eşliğinde yürüyüş gerçekleştirildi. 
Demokrasi meydanında,Saygı Duruşu ve isitiklal marşı söylendi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve  Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’ın açılış konuşmaları sonrası protokol,sporcu ve antrenörler ile hatıra fotoğrafı çekimi ardından program sona erdi. 
SPORA SPORCUYA KAPIMIZ AÇIK
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce; “Spora verilen desteğin her geçen gün artarak devam edeceğini ifade eden Başkan Yüce, “Spor, kardeşliğin, barışın, evrenselliğin bir simgesidir. Sağlıklı bir toplum olabilmek, sağlıklı bireyler yetiştirebilmek için toplumsal anlamda en önemli unsurlardan biri spordur. Sakarya’nın spor şehri olacağının altını çizen Başkan Yüce, “Şehrimizde tüm kurumlarımız ile işbirliği halinde hayata geçirdiğimiz projelerle ‘Spor Şehri Sakarya’ hedefimize emin adımlarla ilerliyor amatör sporun ve sporcunun her daim destekçisi olmaya da devam ediyor olacağız.” açıklamalarını yaptı. 
SPORA TEŞVİK EDECEĞİZ
Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç “Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, il spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabaka düzenlenmesi, sezon öncesi takımların sezona hazırlık performanslarını görmeleri, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yoluyla kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spora katılımın üst seviyede sağlanması, haftanın anlam ve önemine ilişkin panel, sempozyum, açık oturum, çalıştay vb. etkinlikler ile ülkemizde top yekün spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amaçlanmaktadır.”

Yorumlar (0)