Amatör Sporda yılın enleri ödülleri verildi

Amatör Spor Haftası kapsamında Yılın En Başarılı Sporcuları Ödül Töreni Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törende 35 branşta ilimizi başarıyla temsil eden sporculara ödülleri verildi. Tören’de başarılı sporcu ve antrenörleri Büyükşehir Belediyesi tarafından bisiklet hediye edildi.

Diğer 08.10.2022, 10:24 SporExpres
Amatör Sporda yılın enleri ödülleri verildi

Amatör Spor Haftası kapsamında Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile ASKF tarafından birlikte düzenlenen Yılın En Başarılı Sporcuları Ödül Töreni Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törene Vali Yardımcısı Murat Karasu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Özden, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Erol Aydın, Sakrarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan, AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş,  Gençlik Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Amatör Futbolcular Derniği Başkanı Ömer Bektaş, antrenörler ve sporcular katıldı. 35 branşta yapılan törende ilimizi Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye Şampiyonalarında başarıyla temsil ederek dereceye giren sporculara ödülleri verildi. 

Törende Vali Çetin Oktay Kaldırım,  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksı ve Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel’e spora katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.
SPORA DESTEK SÜRECEK
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ‘’Askf başkanımızı ve kulüp başkanlarını, sporcularımızı yürekten tebrik ediyoruz. Sakarya Büyükşehir belediyesi olarak spor ile ilgili her branşta varız. Atıcılık, basketbol, bisiklet, güreş, masa tenisi, yüzme, okçuluk, halter, atletizm, boks, judo, tekvando, kürek, hentbol, karate, bilardo gibi 29 branşta hizmet veriyoruz 5 bin sporcumuzla. Spor sadece fiziki değildir evrenseldir, sağlıklı yaşam ve manevi anlamda gelişmemizi sağlar. Daha sabırlı daha özverili olan insanlardır, ağırbaşlıdır. Sakarya Büyükşehir belediyesi olarak, yaptığımız yatırımlar sayesinde dünyada ki nadir şehirler arasındayız. Biz sporu ve sporcuyu çok seviyoruz ve her zaman yanlarındayız” ifadesini kullandı. 

İŞTE O İSİMLER
Havalı Silahlar Karadeniz Türkiye Kupası şampiyonu Adil Şimşek, U20 Avrupa Atletizm Şampiyonu  Selman Davulcu, Batminton Uluslararası U17 Open Çift bayanlar ikincisi Şeyda Nur Biçer,  TBESF Paratrab Şampiyonu Mustafa Sayar, Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonu Mustafa Sayar, 5.İslami Dayanışma Oyunları Bocce İkincisi Faik Durun Öztürk, Genç Bayanlar Avrupa Üçüncüsü, Ece Asude Ediz, Aerobik Jimnastik Bucharets Cup  Şampiyonu Ahmet Çoruh, Eskrim U12-U14 EPE Türkiye yedincisi Ömer Aydın, Kazımpaşa Birlikspor’dan kaleci Semih Zafer, 661 Kırkpınar Yağlı Gürşlerinde en genç pehlivan olan Serdar Yıldırım, Düğnya Göçebe oyunları  Kuraş şampiyonu Ece Zurnacı, Görme Engelliler Türkiye Şampiyonu Yusuf Dudurmuş, Üniversiteler arası Dünya Güreş Şampiyonu Abdülsamet Başar, 
35 ÖDÜL
U15 ve Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonu Ömer Gürmeriç, Hentbol U18 Avrupa Şampiyonası üçüncüsü Sadık Emre Herseklioğlu, İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasında üçüncü olan Muhammed Ali Sağdıç, Gençler Balkan Judo Şmapiyonu Sedat Durmuş, Türkiye Kano Şmapiyonu Fahri Ayvaz, 5.İslam Dayanışma Oyunları Karate Branşında üçüncü olan Fatih Şen, 5.İslam Dayanışma Oyunları Kic-Boks branşında üçüncü olan Fatih Erman, Gençler Türkiye Kürek Şampiyonası üçüncü olan Yasin Şen ve Eren Akbaş, Minikler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nda ikinci olan Esila Su Yalçın, Muay Tai Minikler ve Yıldız Türkiye Şampiyonu şampiyonu Ahmet Hasan Ateş, Modern Pentatlon Türkiye Şampiyonasında üçüncü olan Yağmur Ayşe Malkoç, Enduro ve Süper Moto Kategorisi Genel Klasmanda üçüncü olan Ömer Demirkal, Dünua Okul Sporları Olimpiyatlarından üçüncü olan Mürsel Beyaztaş, Özel Sporcular Virtüs Avrupa Yaz Oyunları’nda birinci olan Veysi Turan, Türkiye Minikler Teakvando Şampiyonasında üçüncü olan Kerem Dağtekin, Avrupa Amatör Satranç Şmapiyonu Berkay Çelik, Tenis Grade 5 ITF Junier Çifltler birincisi olan Melisa Uğur, Triatlon Türkiye Şampiyonasında birinci olan Arda Ünal, Kadınlar Voleybol Takımı’ndan Elvan Alpar, Avrupa Wushu Şampiyonu  Ayşe Sina Coşkun, Türkiye Bireysel Açık 
JURİ ÖZEL
Sakarya Spor Lisesi,  Okullararası Türkiye Şampiyonası Türkiye 2. Olan Bilek Güreşi Milli Sporcu İsmail Hacı Bekar CMAS Açık Su Paletli Yüzme Büyükler ve Gençler Dünya Şampiyonası Dünya 2. Olan Beril Ceren Öztürk, Okul sporlarına katılım oranlarında Türkiye 2.si olan Okul Sporları Birimine, Juri Özel ödülü verildi. Öte yandan Sakarya Büyükşehir Kulüp başkanı Cevat Ekşi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Personelini Bülent Kasım, Caihat Sancak, Selim Şahin ve Tayfun Keser’e Altın Yıllar Hizmet Ödülleri verildi.


 

Yorumlar (0)