banner212

banner211

Anadolu Yıldızları Yarıştı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) projesi kapsamında 19-21 Haziran tarihlerinde Sakarya’da gerçekleşen, 2023 Osman Bayrakdar Sezonu Yüzme Grup Müsabakaları son buldu 

Diğer 23.06.2023, 11:45 UTKU KAYNAR
Anadolu Yıldızları Yarıştı


Asrın Felaketinde hayatını kaybeden Gençlik ve Spor Bakanlığı personeli, Anadolu Yıldızlar Ligi Şube Osman Bayrakdar Anısına düzenlenen müsabakalar Sakarya Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleşti. Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleşen müsabakalar öncesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri, Yüzme İl Temsilcileri ve Antrenörler ve kurum yetkilileri tarafından gerçekleştirilen Teknik Toplantı sonrasında, tüm takımların katılımı ile Asrın Felaketinde hayatını kaybeden, 78 Gençlik ve Spor Bakanlığı personelleri ve tüm deprem şehitleri anıldı. 
169 SPORCU

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ve Açılış Seremonisinin ardından; 10 İl'den, Balıkesir, Bursa, Edirne, Kocaeli, Kırklareli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova, Çanakkale, İstanbul (Anadolu-Avrupa) ‘dan katılım sağlayan 11 Kulüp, 169 sporcu yarıştı. 169 Sporcunun katılımları ile başlayan 2023 ANALİG Osman Bayrakdar Sezonu Yüzme Grup Müsabakalarında ; Serbest , Sırtüstü, Karışık, Kelebek, Kurbağalama Stillerinde Sakarya’dan 14 Erkek, 11 Bayan Sporcu birincilik için mücadele gösterdi.

14 YAŞ KIZLARDA ŞAMPİYONUZ
Kızlar 13 Yaş  yarışlarında Bursa birinci olurken 14 Yaş Kızlarda Sakarya birinciliği elde eden il oldu. Erkekler 13 Yaş yarışlarında Bursa, 14 Yaş Erkekler yarışlarında ise Tekirdağ ili birincilik ipini göğüsleyen iller oldular. Sakarya, 13 Yaş ve 14 Yaş Erkeklerde üçüncü, 13-14 Yaş Kızlarda üçüncü, 13-14 Yaş erkekler karma yarışlarında ise ikincilik elde etme başarısını gösterdi.


 

Yorumlar (0)