Arifiyeli Bayan Bisikletcilerin büyük başarısı

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 12-14 Nisan 2013 tarihleri arasında Adana ilinde yapılan Kulüpler arası Puanlı Yol Bisikleti yarışmalarında Yıldızlar kategorisinde Türkiye Birincisi olan Beyza Topçu ile İkinci olan Sude Mercan Arifiye ilçesine çifte mutluluk yaşattı.

Diğer 16.04.2013, 08:40
Arifiyeli Bayan Bisikletcilerin büyük başarısı

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 12-14 Nisan  2013 tarihleri arasında Adana ilinde  yapılan Kulüpler arası Puanlı Yol Bisikleti yarışmalarında Yıldızlar  kategorisinde Türkiye Birincisi olan Beyza Topçu ile  İkinci olan Sude Mercan Arifiye ilçesine çifte mutluluk yaşattı. Takımlar klasmanında 2. olan Arifiye Gençlik Spor Kulübü Yıldız Bayan ekibimiz 1. olarak  aynı zamanda kürsünün en üst basamağına çıktı.

 

 

Arifiye Spor İlçe Müdürü İbrahim ARKAN;

 

İlçemizden ve Arifiye Gençlik Spor kulübümüzden  iki haftada iki büyük başarı bizlerin ne kadar doğru iş yaptığımız gösteriyor. Geleceğe yaptığımız yatırımlar meyvesini vermeye başladı. Alt yapıda ki çalışmalarımız ile Türkiye Bisiklet Federasyonu başta olmak üzere Türk bisiklet camiasının takdirini  kazanmış bulunuyoruz. Olimpik düzeyde bir sporcu olacağına inandığımız sporcularımızın sayısını arttırmak amacımız. Başarımızın teknik mimarları olan Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün başarılı Antrenörlerinin hakkını ödemek mümkün değil. Başarılı sporcunun hep öne çıkartırız ancak gerçek kahramanlar o sporcunun geleceğini ve yeteneğini keşfeden Antrenörlerdir. O nedenle Tuncer Salihoğlu ve yardımcısı Saniye Sezer hocamıza minnettarız. Sakarya ilinin alt yapı ekibi olmak bizlere mutluluk veriyor. Gelecekte  Türkiye’nin Bisiklet branşında tek  alt yapı ekibi olacağız. Arifiye den bu düzeyde başarı elde etmesi tamamen sistemli ve bilinçli bir sporcu seçimi sonrası meydana geldi. Başarımızın kaçınılmazlığı kurmuş olduğumuz  çalışma sisteminden   geliyor.

 

Hafta sonunda Adana ilinde yapılan  Kulüpler arası Puanlı Bisiklet yol yarışmalarına   Arifiye Gençlik Spor kulübü adına katılan 5 sporcumuz başarılı bir yarışma çıkarttılar. Yıldız Bayanlar grubunda 2 sporcumuz Beyza Topçu Ve Sude Mercan kürsüye çıkarak madalya aldıkları gibi Türkiye takımlar klasmanında birinci sıraya yerleştiler. Başarımızda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.Başarımıza mihmandarlık eden Belediye Başkanımız İsmail KARAKULLUKÇU’ ya sonsuz teşekkürler ediyorum. Hiç bir başarı tesadüf değildir.

Yorumlar (0)