Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı 2012 yılı faaliyet programı gereği Yol Bisikleti Kulüpler arası Puanlı Bisiklet ligi yarışmalarında Arifiye Gençlik Spor Kulübü Yıldız  Bayan bisiklet takımı Türkiye ikincisi olarak ligi tamamladı." />

banner212

banner211

Arifiyeli Bisikletçiler Türkiye İkincisi

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı 2012 yılı faaliyet programı gereği Yol Bisikleti Kulüpler arası Puanlı Bisiklet ligi yarışmalarında Arifiye Gençlik Spor Kulübü Yıldız  Bayan bisiklet takımı Türkiye ikincisi olarak ligi tamamladı.

Diğer 23.10.2012, 14:12
Arifiyeli Bisikletçiler Türkiye İkincisi
banner218

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı 2012 yılı faaliyet programı gereği Yol Bisikleti Kulüpler arası Puanlı Bisiklet ligi yarışmalarında Arifiye Gençlik Spor Kulübü Yıldız  Bayan bisiklet takımı Türkiye ikincisi olarak ligi tamamladı. Yıldız B erkek takımı da ligi 4. Tamamladı.

 

18-21 Ekim 2012 tarihleri arasında Antalya- Alanya da yapılan KAP Yol bisikleti ligi müsabakaları 2012 yılı son müsabakaları ile lig sona erdi. Başarılı bir sezon geçirdiklerini ifade eden Kulüp Spor İlçe Müdürü ve Kulüp Başkanı İbrahim ARKAN:

Arifiye İlçesini spor merkezi; sporcu merkezi yapmak için atmış olduğumuz adımlar sonuç verİyor. Spor Arifiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü merkezli olarak  temelini attığımız Bisiklet takımımız iyi planlanmış ve organize olmuş bir alt yapı ile 2012 yılında Bisiklet branşında  yapılan 6 müsabakayı da başarı ile tamamlayarak Kulüpler arası Yıldız Bayanlar Puanlı Bisiklet Yol yarışmalarında Türkiye ikinciliği, Yıldız B Erkek takımımız da 18 ekip arasında 4. olma başarısını gösterdi.

 

Ferdi klasmanda Beyza Topçu 2. olurken 2013 yılı yıldız Bisiklet Yıldız Milli takımına girme başarısı gösterdi. Erkelerde Milli sporcumuz Onur Turgut geçen sezon olduğu gibi bu sezonda genel klasman da ilk 6. Sporcu arasına girerek Milli takım görevine devam etme başarısını sürdürdü. Yıldız Bayan Kız tamımız Temmuz ayında Nevşehir ilinde yapılan Kulüpler Türkiye Birinciliğinde Türkiye Üçüncüsü olmuşlardı. İlçemizde ekip olma; takım olma duygusunu temel felsefe kabul ettiğimiz bisiklet gibi zor bir branşta ayakta kalmamızı sağlayan her  kurum ve kuruluşa, Öncelikle Arifiye Kaymakamımıza, Arifiye Belediyesi Başkanımıza, Sporcularımızın ligi sonuna kadar  konsantre olmasına yardımcı olan ve her türlü desteğini esirgemeyen Otokar Otomotiv ve Savunma  Sanayi A.Ş. ye Kulüp yönetim kurulumuza, sporcularımızın ailelerine ve özelliklede Genç  Antrenörüm Saniye SEZER’ e şükranlarımı bir borç biliyorum.

 

2012-2013 sezonu yarışmaları hazırlık sezonuna başladığımız bu günlerde amacımız 2013 yılında yapılacak olan müsabakalarda Milli takımlara girecek sporcularımızın sayısının artması, Türkiye Birincilikleri ile  daha çok kupa,  madalya bekliyoruz.


Yorumlar (0)