Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 22-24 Mart 2013 tarihleri arasında Urfa Siverek’ te yapılan Kulüpler arası Puanlı Yol Bisikleti yarışmalarında Yıldızlar B kategorisinde Türkiye Birincisi olan Serhat Mercan ile  Yıldızlar A kategorisinde 3." />

banner212

banner211

Arifiyeli Şampiyon Bisikletçilerin Başarısı

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 22-24 Mart 2013 tarihleri arasında Urfa Siverek’ te yapılan Kulüpler arası Puanlı Yol Bisikleti yarışmalarında Yıldızlar B kategorisinde Türkiye Birincisi olan Serhat Mercan ile  Yıldızlar A kategorisinde 3.

Diğer 12.04.2013, 15:06
Arifiyeli Şampiyon Bisikletçilerin Başarısı
banner218

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 22-24 Mart 2013 tarihleri arasında Urfa Siverek’ te yapılan Kulüpler arası Puanlı Yol Bisikleti yarışmalarında Yıldızlar B kategorisinde Türkiye Birincisi olan Serhat Mercan ile  Yıldızlar A kategorisinde 3. Olan Abdülkerim Cömert Türkiye Üçüncüsü olduktan sonra Antalya Side de yapılan Milli takım kampına katıldılar. Kamp sonrası Türkiye Birincisi olan Serhat  Mercan  ise 26-30 Nisan 2013 tarihlerinde  Almanya da yapılacak Uluslara arası Yıldızlar yarışmalarına katılmak üzere Münih şehrine gidecek.

 

Kulüp Başkanı İbrahim ARKAN;

Almanya da yapılacak olan Yıldızlar turnuvası sporcumuz için Çok önemli bir organizasyon, İlçemden ve kulübümüzden Olimpik düzeyde bir sporcu olacağına inandığımız Serhat için bu yaşlarda uluslar arası tecrübe kazanmak çok önemli. Serhat şu an 14 yaşında ve Sakarya Arifiye den bu düzeyde başarı elde etmesi tamamen sistemli ve bilinçli bir sporcu seçimi sonrası meydana geldi. Başarının kaçınılmaz olduğu bir çakışma sistemi  içerisinden geliyor.Diğer sporcularımızda aynı düzeye gelecekler.

 

Şu hafta sonunda Adana ilinde yapılacak olan Kulüpler arası Puanlı Bisiklet yol yarışmalarına   Arifiye Gençlik Spor kulübü adına katılan 5 sporcumuz  Yıldız Bayanlar grubunda kürsüye çıkacak durumdalar. Kız takımımız takımlar klasmanında 2. sıradalar.En azından yerimizi koruyarak 1. Olmak için pedal çevirecekler. Başarımızda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

banner220
Yorumlar (0)