Arifiyeli Sporcular sahaya indi

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Arifiye'de Yaz Spor Okulları açılış törenine katıldı

Diğer 21.06.2013, 18:55
Arifiyeli Sporcular sahaya indi

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve şehir genelinde tüm gençleri sporla buluşturan Yaz Spor Okulları açılış töreni, ilçelerde gerçekleştirilmeye devam ediyor.


Kocaali ilçesinin ardından Arifiye Yaz Spor Okulları açılış töreni yapıldı. Arifiye Meydanı'nda gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun yanı sıra Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Arifiye Kaymakamı Mehmet Ünal, AK Parti Arifiye İlçe Başkanı Ethem Çınar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

9 branş 960 sporcu
Yaz Spor Okulları açılış konuşmasını Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu gerçekleştirdi. Konuşmasında genç bir nüfusa sahip ülkemizde, spora ve sporcuya sunulan imkânların önemine değinen Karakullukçu, "Çocuklarımızın boş vakitlerini disiplinle geçirmesine olanak sağlayan bu tür faaliyetlerin varlığı bizi çok memnun ediyor. Gençlerimizin yeteneklerini ve kabiliyetlerini gösterebilmeleri açısından önemi büyük olan yaz spor okullarının ilçemizde de düzenleniyor olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Arifiye'de 9 branşta toplam 960 yavrumuz sporun güzelliğinden yararlanabilecek. Bu vesileyle her zaman sporun ve sporcunun yanında olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ve Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Gençliğe ve spora büyük hizmet
Arifiye Kaymakamı Mehmet Ünal ise, yaz spor okullarının düzenlenmesinin gençliğe ve spora büyük bir hizmet olduğunu ifade ederek, "Çocuklarımızın değişik branşlarda kabiliyetlerini sergileme imkânları bulacakları bu tür faaliyetleri büyük bir heyecanla izliyoruz. Beden ve ruh sağlığı bütünlüğünü sağlayan, sporun eşsiz imkânlarını sunan değerli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Zeki Toçoğlu'na şükranlarımızı sunuyoruz" şeklinde konuştu.


Çocuklar geleceğimizin güvencesidir
Yaz spor okullarının öğrenci, öğretmen ve veliler tarafından büyük heyecan ile karşılanmasının mutluluk verdiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Büyükşehir Belediyesi olarak Yaz Spor Okullarını bu yıl tüm ilçelerimizde gerçekleştireceğiz. Çocuklarımızın gelecek güvencesi ve yaşama sevinci olduklarını benimseyen ilkeli duruşumuz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu vesileyle yaklaşık 15 bin çocuğumuza bu yaz spor yapma imkânı sağlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yorucu ve uzun bir okul döneminin ardından spor yapma ve kendilerini geliştirme imkânı bulacak yavrularımız için sürdürdüğümüz çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından protokol yaz spor okullarına katılacak öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte fotoğraf çektirdi.

Yorumlar (0)