banner212

banner211

ASKF Başkanı Zımba, Uğur Kobaş'a başarı diledi

Tokyo yaz Olimpiyatları'nda İlimiz Karate branşı hakemi Uğur Kobaş temsil edecek.

Diğer 29.07.2021, 11:26 UTKU KAYNAR
ASKF Başkanı Zımba,  Uğur Kobaş'a başarı diledi

23 Temmuz tarihinde Japonya’nın  başkentinde başlayan Tokyo yaz Olimpiyatları devam ediyor.  Olimpiyatlar 8 Ağustos tarihinde sona erecek. Olimpiyatların Karate branşı maçları 5.6.7 Ağustos tarihlerinde Covid nedeni ile seyircisiz yapılacak.

İlimiz Karate branşı hakemi Uğur Kobaş, Dünya Karate Federasyonuna bağlı 199 ülke 734 lisanslı hakem içinden seçilerek, Olimpiyatlarda saha içinde görev alacak 15 hakem listesinde yer aldı ve kısmet olursa Olimpiyatlarda görev alacak ilk Türk Karate branşı hakemi olacak. 28.29 Temmuz’da detaylı iki ayrı Covid PCR testi için İstanbula giden Uğur Kobaş, sorun çıkmaz ise 01 Ağustos Saat 01.40 uçağı ile tarihe geçmek için Olimpiyatlara gidecek.

ASKF Başkanı Yaşar Zımba yayınladığı kutlama mesajında ;  Uğur Kobaş, Tokyo 2020 Yaz Olimpiyatları Karate branşı maçlarında görev olacak ilk Türk hakemi olarak tarihe geçecek. Sporcularımızdan sonra, Spor’da en önemli unsur hakemler.  Olimpiyatlarda görev alacak hakem olmak; zaman, emek, fedakarlık ve doğru karar verebilme yetisine sahip olarak başarı ister. Bu yüzden Uğur Kobaş zoru başarmıştır. Sporcularımız ile birlikte İlimizin ve ülkemizin sporda yüz akı, gururu olmuştur. Olimpiyatlarda ülkemizi 18 branşta 108 sporcu temsil ederken, Yaz ve Paralimpik 10 branşta 14 hakem temsil ediyor. Bunlardan biri de Sakaryalı ve bu ilin evladı Uğur Kobaş. Yöneteceği maçlar ile Sakarya’da sporun altın adamı olacağına inanıyorum’’ ifadelerini kullandı

Yorumlar (0)